Japon şirketi Sony, bir sonraki konsolunun yayınlanma tarihini duyurdu – PlayStation 5. Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa için 2020 sonunda satışa sunulacak. Bu, Sony Interactive Entertainment Jim Ryan’ın şu anki başkan yardımcısı tarafından Wired’a anlatıldı.

Oyunun “yeni seviye” olmasını sağlamak için, konsol için tasarımda DualShock 4 ile benzer olacak yeni bir gamepad tasarlanacak. Atıcılarda daha iyi bir çekim hissi için “uyarlamalı tetikleyiciler” verilecek ve Tip-C ile şarj edilecektir. Ayrıca “dokunsal geri bildirim” olarak adlandırılan tamamen yeni bir titreşim olacak, ancak şirket bunu söylemedi.

Cihazdaki ışın izleme donanım olacak ve PlayStation 5 için yeni Blu-ray 4K disk, 100 GB’a kadar veri içerecek ve bu da bir ortam üzerinde daha verimli oyunlar üretmenizi sağlayacak.

Görünüşe göre, kullanıcılar ayrıca bir oyunun bileşenlerini ayrı ayrı kurabilecekler. Örneğin, oyunun bir hikayesi kampanyası ve çok kullanıcılı modu varsa, konsolun hafızasında yer kazanmak için iki seçenekten birini ayarlayabilirsiniz.

Konsolun arayüzünün tasarımı da güncellenecektir. Arkadaş listesini ve diğer kullanıcıların oynadığı bilgileri görüntülemenin daha sezgisel bir yolu olacaktır.

PlayStation 5’in ilk istisnalarından biri, Colossus’un Gölgesi’nin yeniden yaratılmasını sağlayan Bluepoint stüdyosundan bir proje olacak. Sony gelecekteki oyunu “en büyük” olarak nitelendiriyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz