Sony’nin yeni konsolu PS 5 için bir çok detay daha gündeme gelmeye başladı. Şimdi ise cihazın geliştirici kiti olduğu iddia edilen bazı görüntüler gündeme düştü. İşte detaylar…

Oyun konsollarında Sony yeni cihazı ile gündemi çok fazla meşgul ediyor. İlk olarak 4Chan ile Reddit gibi bazı platformlarda PS5 olduğu iddia edilen veya ona ait görüntüler olduğu söylenen bir çok arayüz görüntüsü paylaşılmış durumda.

Görüntülerin ise herhangi bir kaynağı yok ve bağımsız bir oyun geliştirme stüdyosu olarak gösterilmekte. Bu kite ait olduğu söylenen arayüz ciddi anlamda gerçekçi duruyor. Yinede şüphe ile yaklaşmamız gerektiğini belirtelim.

Yeni konsol, çok da yeni olmayan bir arayüze sahip olabilir!

İlk olarak PS4 ile yeni arayüz arasında pek bir fark göremedik. Elbette tanıdık bir arayüz olsun diye düşünmüş olabilirler. İkonlar ve yazı karakterleri alışık olduğumuz gibi. Görsele daha yakından bakıldığında ise TTE yazısının hemen sağında bir logo yer alıyor. Decima Engine logusu olarak görülüyor.

Decima Engine sürpriz mi?

Decima Engine logosu, Sony’nin gündemde olan iki oyundan birini test ettiği anlamına gelebilir. Bu bakımdan ek olarak Horizon Zero Dawn’ın devamının geliştirilebileceğini de düşündürüyor.

Peki siz yeni konsol olan Ps5 için ne düşünüyorsunuz? Geçtiğimiz gün fiyatı hakkında bir açıklama yaptık? Alabilecek misiniz?

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz