IFixit, oyuncuların yaşadığı bazı sıkıntıları ortaya çıkarmak için, PlayStation 5’in DualSense oyun denetleyicisini parçalara ayırdı. Parçalara ayrılan oyun denetleyiciler sonucunda ise Xbox ve Joy-Con için denetleyicilerde kullanılan Alps Alpine’den bileşenler kullandığı ortaya çıktı.

PlayStation 5 DualSense Çubukları ile ilgili görsel sonucu

Ortaya çıkan bir arızanın sebebi, hızlı aşınma olabilir, Bunun sebebi ise baskı kuvvetlerinin ayarlanmasından sorumlu olan dirençlerdir. Her çubuk biri aşağı-yukarı diğeri sağ-sol hareket için dikey şekilde monte edilirler. ‘Kayma’ sorunu ise, merkezleme mekanizmasının sorunu da olabilir. Çubuğu orijinal konumuna döndüren yay, zamanla esneyecektir. Bu nedenle sistem, kullanıcının başparmaklarının sürekli çubukların üzerinde olduğunu düşünecektir.

PlayStation 5 DualSense Çubukları ile ilgili görsel sonucu

DualSense oyun kumandaları, 2 milyon dönüş döngüsüne ve 500 bin tıklamaya sahiptir. Bunu oyunların oynanış saatine göre hesapladığımızda örnek verecek olursak, 417 saatlik Call of Duty: Modern Warfare oynamaya eşdeğerdir. Çubuk kayması sorunu için gamepad’i kalibre etmeyi ve onu kir ve tozdan temizlemeyi deneyebilirsiniz. Eğer işinize yaramazsa alternatif çözüm olarak sensörleri değiştirmeyi deneyin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz