Sony’nin heyecanla beklemiş olduğumuz PS 5 konsolu için merak ettiğiniz soruların cevaplarını elimizden geldiğince sizlere vermeye çalıştık.

Şimdiye kadar beklemiş olduğumuz PS 5 için çok fazla tahmin ve sızıntı yapıldı. Ancak bu tahminlerin sadece birer iddia olduğunu belirtelim.

PlayStation 5 hakkında merak edilenler!

Bugüne kadar Sony birçok defa basın konferansı sırasında yeni konsol hakkında bazı özelliklerini açıkladı. Bunların başında ise kullanıcıları meraklandıran birçok özellik daha bulunuyor.

Kısa süre önce Sony Corporation başkan ve CEO’su bir açıklama yaparak, PS oyun oynamak için en iyi tercih olması adına çalışmalarına devam ettiklerini dile getirdi. Bunlara ek olarak yükleme ekranı konusunda bazı açıklamalar yaptı. Anladığımız kadarıyla 10 saniyede yüklenen yükleme ekranı artık 1 saniyede yüklenilecek.

Yeni konsolun böylesine bir güç alması için kullandığı işlemci ne olacak? Yeni konsolda 8 çekirdekli 7nm ile üretilen 2 mikro mimarisinde üçüncü nesil AMD Ryzen CPU ve AMD Radeon Navi yer alacak. Bunlarla beraber 8K grafik için ve 3D ses için özel bir CPU büyük ihtimal yer alacaktır.

SSD kullanılarak gerçek zamanlı bir hız söz konusu oluyor. Artık eski disklere nazaran son seri SSD’ler ile çalışma ve okuma hızı arttırılacak Elbette özel oyunlar konusunda da Sony’nin birçok çalışması olduğu biliniyor.

Şimdi ise merak konusu olan konsol çıkış tarihinden bahsedelim. Yeni konsolun 31 Mart 2020‘de çıkması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz