İlerleyen günlerde ciddi anlamda tanıtılması beklenen PlayStation 5’in kontrol cihazı ilk defa canlı bir şekilde görüldü. Yer alan fotoğraflarda ki kontrol cihazı tasarım olarak daha önceki sızıntıları da doğruladığını belirtelim. İşte detaylar…

Sizlerin bildiği gibi Sony, kısa bir süre önce PS 5’in geleceğini söylemiş ancak konsol hakkında hiçbir açıklamada bulunmamıştı. Tüm bunlara rağmen yeni gelecek olan konsol tasarımı ve özellikleri hakkında yüzlerce sızıntı yapılmıştı.

Bugün paylaşılan yeni görsel PS 5’in kontrol cihazını ilk defa canlı olarak bizlere gösterdi.

İşte ilk kez canlı görüntülenen DualShock 5

Aylar önce sızdırılan ancak farklı kaynakların onaylamış olduğu PS5 geliştirici kitinin fotoğrafları DualShock 5 tam net değildi. Şimdiye kadar hep tahminler üzerinden gittiğimiz cihaza ait yeni fotoğraf ve tasarımlar gelmeye başladı.

Bu görselde sizlerinde gördüğü gibi DualShock 4’e benzeyen bir görüntü görülüyor. Kontrol cihazının üst tarafında bulunan dokunmatik kısım daha büyümesi ile dikkat çekiyor. Buna ek olarak yeni kontrol cihazı şimdiye dek diğer özellikleri “dokunsal geri bildirim” adı altında farklı bir titreşim ile tetik tuşları olarak geliyor.

Yinede bu fotoğraflardan yolu çıktığımızda donanımsal özelliklerin ciddi anlamda olup olmadığını bilemiyoruz. Bunlara ek olarak sızıntının resmi bir açıklaması da yok. Ayrıca DualShock 4’de dokunmatik yüzey pek sevilmemişti.

Bugün yeni konsol’un görücüye CES 2020 ile çıkması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz