PlayStation 5 satış rakamları, bu konulardaki istatistik araştırmaları ile bilinen, Digitimes tarafından açıklandı. Digitimes’ın açıkladığı rapora göre; PS5, bugüne kadar ilk dört hafta içerisinde en çok satış sayısına ulaşan PlayStation oldu.

PlayStation 5 satışları için 2021 yılında da artış bekleniyor
Sony tarafından yakın zamanda tüketicilere sunulan yeni oyun konsolu için birçok bölgede stok yetersizliği yaşanıyordu. Bu duruma rağmen konsolun ulaştığı satış rakamları dudak uçuklattı. Açıklanan raporda, PS5’in ilk dört haftada 3,4 milyon adet sattığı belirtildi. Sonuçlar böyle olunca 2021 yılında daha çok satış bekleniyor. Bu fazla satışlar için ise şimdiden birçok çalışmalara başlandı.

PS5

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pandemisi nedeniyle birçok sektörde sevkiyat noktasında sorun yaşanıyor. Sony de bu sorunlardan payına düşeni aldı. Ancak şirket, yeni yılda durumu çözmeye çalışacak ve ilk etapta Kuzey Amerika ile Avrupa pazarlarındaki stok sorununu çözmeyi hedefleyecek. Aynı zamanda Asya ülkelerinde yaşanan stok yetersizliğinin de 2021 yılının ilk aylarında çözülmesi bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz