Playstation için geliştirilen yeni oyun bir Türkten geldi. Bu durum oldukça sevindirici bir haber. Battle Royale tarzında birçok oyun bulunmaktadır bu sefer gelen oyun ise bir Türkten geldi ancak Playstation 5 için net bir açıklama yapılmadı. Daha önceden de geliştirmiş olduğu milli oyun konsolu projesiyle ismini duyuran Ufuk Anteplioğlu şimdi ise Playstation 5 için oyun geliştirmesi gündeme taşındı.

Ufuk Anteplioğlu daha önceden geliştirdiği projeler ile 100’den fazla ülkeye ulaşım sağlamıştı. Şimdi ise kardeşi Doğan Anteplioğlu ile beraber Playstation 5 projesi üzerinden çalışmalarını sürdürüyorlar. “Project Polygon” adında olması bekleniliyor ancak adının henüz netleşmediğini de belirtelim.

Gelecek oyun hakkında açıklama yapan Ufuk Anteplioğlu; “Oyun birçok farklı türü içinde barındırıyor ama temel olarak bakacak olursak Battle Royale tarzında olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız burada şuna dikkat çekmek istiyorum. Diğer Battle Royale oyunlarından çok daha farklı içerik ve mekaniklere sahip olarak çıkmasını planlıyoruz. Günümüzde Battle Royale en çok sevilen türlerden biri. Yine de bizim oyunumuz farklı içerikleri ile birlikte Battle Royale modunu seven sevmeyen, tüm oyuncuların deneyimlemek isteyeceği bir oyun yaptığımızı düşünüyoruz. Oyunu şu anda hali hazırda PlayStation 4 cihazları için hazırlıyoruz. PlayStation 5 çıktığı zaman optimizasyon kontrolü yapıp hem PlayStation 4, hem de PlayStation 5 için aynı anda yayımlamayı hedefliyoruz,” ifadelerine yer verdi. Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz