PS 5 özellikleri sayesinde oyuna daha da fazla bağlanabiliyorsunuz. Bu haberimizde ise sizlere PlayStation 5’e gelecek olan yeni özellik hakkında bilgi vereceğiz. Yeni özellik şimdiden oyun severleri sevindirdi. Donanım ve yazılım konusunda her zaman dikkat çeken şirket, ses konusunda da önemli adımlar atıyor. Yetkililer tarafından bir toplantı gerçekleşti ve yapılan toplantıda PlayStation 5 için 3 boyutlu ses özelliği için de mesaj gönderildi.

Sony tarafından gelecek olan yeniliğin ses konusunu ayrı bir boyutlara taşıyacağı mesajı verildi. Ortaya çıkan bilgiler sonucunda bu işlem yeni seslerin duyulmasını sağlayacak. PlayStation 5 için geliştirilen 3 boyutlu ses sayesinde oyun daha da farklı bir hale gelecek. Şirket tarafından bu konu hakkında yapılan açıklamada çeşitli ve ileri düzeyde seslerin çalışacağı açıklandı.

Yapılan açıklamada ise; “Bir oyuncu önden arkaya ve yukarıdan aşağıya olmak üzere kendi etrafında hareket eden bir ses duyabilecek.” Bu özellik ise daha önceden görülmemiş bir özellik olarak ortaya çıktı. Sony, 3 boyutlu olan ses özelliği PlayStation 5 kontrolörleri ile birleşecek. Bu konu hakkında gelen detayları ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz