Oyun sektöründe önemli bir hal alan PlayStation, evde kaldığımız bu dönemlerde daha da önemli bir konuma sahip oldu. PlayStation 5’in tasarımı ve arayüzü ise şimdilik bilinmez bir konumda. PlayStation 5 arayüzüne yeni bir tasarım eklendi. PlayStation 5 için konseptlerin sayısı artıyor ve oyun severler de PlayStation 5 için bazı şeyler üretmenin peşinde. Reddit kullanıcısı tarafından hazırlanan arayüz ise fazlasıyla beğeni topladı.

Reddit, PlayStation 5 için yapılan paylaşımda PS5’in konsept ara yüzünü ortaya çıkaran 13 saniyelik bir video yayınladı. Bu video PlayStation 4 arayüzü ile benzerlik gösterse de, PlayStation 5 daha da sade ve dikkat çekici bir görüntüye sahip. Dikkat çeken özelliklerden biri de tasarımı incelerken ekranın içerisinde yer alan küçük görseller, değiştirilebilir menü fazlasıyla göz alıyor.

Ekranın orta kısmında yer alan profil adı ve resim artık en sağ kısımda yerini alıyor. Orta kısımda ise bildirimler, kazanılan başarılar ve arkadaşlarınız yerini alıyor. Ekranın sol kısmında ise kullanıcıları gösteren küçük bir sembol, sağ tarafında da saat sayesinde bağlantı gücü gösterilmektedir. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz