PlayStation Classic ile Nostalji Dönemi

İlk PlayStation versiyonunun satışa sunulmasından bu yana uzun bir süre geçti. Pek çok PSOne oyunu şu anda klasikler arasında gösteriliyor. Oyun tutkunları, eskiyi yad etmek adına tekrardan bu oyunları oynayabiliyorlar. Bu konu adına çalışmalar yürüten Sony, PlayStation Classic ürününü duyurdu. PSOne ile nostalji yapmaya hazır olun.

Beraberinde Oyunlar ile Geliyor

Yapılan açıklamaya göre PlayStation Classic, 20 adet oyunla birlikte geliyor. Bu oyunlar arasında Tekken 3, Wild Arms, Ridge Racer Type 4, Final Fantasy VII ve Jamping Flash yer alıyor. Bunların haricindeki diğer oyunlar henüz açıklanmış değil. Ancak yakın zamanda konsol ile beraber gelecek olan oyunların tamamının açıklanması bekleniyor.

Klasik PSOne oyunlarını oynamak isteyenler için mükemmel bir fırsat sunan PlayStation Classic, aynı zamanda HDMI girişiyle birlikte gelecek. Yani konsolu HDMI girişine sahip monitör ve TV gibi tüm cihazlarda kullanabilirsiniz. Bunun yanında orijinal versiyona göre %45 oranında daha küçük olan cihaz, herhangi bir CD okuma bölümüne sahip olmayacak. Ağırlık olarak dijitalin hakim olacağı söylenebilir.

PlayStation Classic Fiyatı

3 Kasım 2018 tarihinde satışa sunulacağı açıklanan paketin belli başlı ülkelerde kullanıcılar ile buluşacağı belirtildi. Yani satış ağının sınırlı olması bekleniyor. Bunların haricinde PlayStation Classic fiyatı 99 dolar olarak belirlendi. Güncel döviz kuru düşünüldüğünde konsolun ülkemizde yüksek bir fiyata sahip olacağı rahatlıkla söylenebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz