Sony, PlayStation Plus abonelik sisteminde ülkemi adına bir zam getireceğini açıkladı. 29 Ekim’den itibaren gelecek olan zamlar dudak uçuklattı.

Türkiye’de PlayStation oyunları daha pahalı desek yeridir. Konsol oyuncularının yüksek ücretlerden kaçarak iyi oyunlar oynamak istemesinden kaynaklı PS Plus üyelikleri alınıyor. Ancak bu uygun abonelikler artık zam üstüne zam durumundan can sıkabilir.

Sony, 29 Ekim’den itibaren PlayStation Plus aboneliklerine zam yapacağını söyledi. Böyle bir zam zaten bekleniyordu. Ancak pandemi sürecinden dolayı bir erteleme yapıldığını söyleyebiliriz.

Sony’den PlayStation Plus zammı hakkında açıklama

“Nisan ayında gönderdiğimiz bildirimin ardından PlayStation Plus abonelikleri için fiyat değişikliğine devam edeceğimizi size bildirmek isteriz. 29 Ekim 2020’den itibaren piyasa koşullarından dolayı Türkiye için PlayStation Plus aboneliklerinin fiyatları artacak. Bu, söz konusu tarihte veya sonrasında yapılması gereken yinelenen ödemelerin yeni bir fiyatta olacağı anlamına gelir.”

PlayStation Plus fiyatları ne kadar oldu?

Yeni PlayStation abonelik fiyatları ciddi anlamda zamlı duruyor. Normal fiyatı 24 TL olan 1 aylık abonelik fiyatı artık 40 TL ve 75 TL olan 3 aylık fiyat ise artık 100 TL olmuş durumda. Yıllık abonelik fiyatı ise 180 TL yerine 240 TL olarak karşımıza geliyor.

1 aylık PlayStation Plus aboneliği

  • Eski fiyat: 24 TL
  • Yeni fiyat: 40 TL

3 aylık PlayStation Plus aboneliği

  • Eski fiyat: 75 TL
  • Yeni fiyat: 100 TL

    12 aylık PlayStation Plus aboneliği

    • Eski fiyat: 180 TL
    • Yeni fiyat: 240 TL
Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz