Bunlar iPhone ve Android için en iyi AR oyunları. Daha iyi bir oyun deneyimi için artırılmış gerçeklik veya konumunuzu kullanan Pokémon GO gibi eğlenceli oyunlar . Halka açık yerlerde dolaşıyor olsanız veya kanepede otururken, bu oyunlar başka bir yerde hissetmenize neden olabilir.

Pokémon GO birkaç yıldan daha eski olmasına rağmen hala mobil cihazlar için en popüler AR oyunlarından biri. Bununla birlikte, artık mevcut tek şaşırtıcı artırılmış gerçeklik oyunu değil. Benzer bir deneyim The Walking Dead, Ghostbusters, Harry Potter ve daha pek çok şeyden elde edilebilir.

Aslında, artırılmış gerçeklik, Apple’ın ARKit’i ve Google’ın ARCore’u sayesinde daha iyi ve daha iyi bir hale geliyor. AR için iki platform. Yazılım ve donanım her ikisi de geliştikçe, bu tür oyunlar ve eğlence için sınırlar sınırsızdır .

Pokémon GO gibi En İyi AR Oyunları
Yürüyen Ölü: Dünyamız
Ingress Prime
Jurassic World Alive
Ghostbusters Dünyası
Harry Potter: Sihirbazlar Birleşiyor
Pokémon GO’daki ilk büyük AR oyunlarından birinin üzerinden dünyanın ne kadar delice geçtiğini hatırlıyor musunuz? Telefonlarında görünmeyen canavarları oynayan ve yakalayan onlarca kişi görmeden hiçbir yere gidemezsiniz. İnsanlar Pokémon’u gerçek dünyada, telefonlarıyla görme ve onları yakalama fikrini sevdiler.

O zamandan beri, AR önemli ölçüde gelişti ve gün geçtikçe daha iyi hale geliyor. Pokémon GO’nun yaratıcıları Niantic kısa süre önce Harry Potter: Wizards Unite’ı piyasaya sürdü . Çarpıcı grafiklere sahip heyecan verici yeni bir AR oyunu. The Walking Dead ve Jurassic Park gibi devasa franchise’lardan bahsetmiyorum bile.

Merak edenler için AR, “kullanıcının gerçek dünyaya bakış açısıyla bilgisayardan üretilmiş bir görüntüyü bir araya getiren ve böylece bileşik bir görüntü sağlayan bir teknolojidir”. Kendi oturma odanızda Pokémon, hayaletler, zombiler veya dinozorları bu şekilde görebilirsiniz veya arka bahçede.

Hepsi oldukça heyecan verici. Pokémon GO oynamış veya oynamamış veya farklı bir AR oyunu denemek istemeniz durumunda, şu ana kadarki en iyi oyunlardır.

Pokémon GO

Evet, Pokémon GO gibi “Pokémon GO” gibi oyunlar arıyorsanız bile bu listede. Orijinallerden biri ve bu tür oyun teknolojisi hakkında bir fikir edinmek için oynamaya değer.

Gerçek dünyada parklarda, sokaklarda veya simge yapılarda dolaşabilir ve her yerde Pokémon canavarları bulabilirsiniz. Onları görmek ve bulmak için oyun içi haritasını kullanın veya AR modunu açın ve kameranızı kullanarak parkınızı veya arka bahçenizi gerçekten görün. Daha sonra canavarları ağaçların arkasına veya çalılıklara saklanarak göreceksiniz. Onlara Pokéball atmak ve birini yakalamak zorunda kalacaksınız.

Bu noktada, dünyadaki hemen hemen herkes Pokémon GO, ne olduğu, nasıl çalıştığı ve daha pek çok şey biliyor. İnanılmaz derecede eğlenceli bir AR oyunu arıyorsanız, indirmeniz gereken ilk oyun. 2016 yılında oynamayı bıraksanız bile tekrar deneyin. Parlak bir canavar, Mew, MewTwo, Efsanevi baskınlar ve hatta alım satım alabileceğiniz aylık topluluk günleri var . Ayrıca, yakın zamanda PvP savaşları ve Team Rocket’i eklediler.

İPhone veya Android için indirin

The Walking Dead: Our World

AMC’nin hit TV şovu The Walking Dead’de muhtemelen sayabileceğinizden daha fazla mobil oyun var. Birkaç oynadıysanız ama daha fazlasını veya daha fazlasını isteyen biri kaldıysa, Dünyamızı deneyin.

AR tabanlı Walking Dead: Dünyamız tam olarak aradığınız şey. Bu oyun 2018 yazında ortaya çıktı ve kelimenin tam anlamıyla yürüteçleri (zombiler) oturma odanıza getiriyor.

The Walking Dead: Dünyamız, sizi zombi kıyametine çeken türünün ilk örneği AR ve konum tabanlı oyundur. Sokaklarda, mağazalarda veya kendi arka bahçenizde yürüteçlerle savaşırken, Caaaaarl gibi en sevdiğiniz karakterlerle oynayabilirsiniz. Çılgın, heyecan verici ve yoğun.

AR oyunları fikrini seviyorsanız veya şovun hayranıysanız, bu oyuna bir deneyin. Oynamak ücretsizdir, ancak bazı durumlarda devam etmek için bulmanız (veya satın almanız) gereken enerji içeceklerinden nefret edersiniz. Tipik bir uygulama içi satın alma türü oyunudur, ancak yine de eğlencelidir.

IPhone veya Android için Walking Dead AR indirin

Ingress Prime

Pokémon GO, dünya çapında bir fenomen haline gelmeden önce, insanlar Ingress oynuyordu. Aslında iPhone veya Android için ilk yerlerden biri ve AR oyunlarından biriydi ve Pokémon GO, Niantic’i kuran aynı şirket tarafından yapıldı.

Aslında, Pokétop’taki insanlara dokunan Pokéstop ve spor salonlarının çoğu Ingress’ten geldi. Şirket, Ingress’ten aldığı bilgilerin çoğunu Pikachu ve canavar dünyasına aktardı. Ve yeni Harry Potter oyunu ile aynı şeyi yaptılar.

Ingress, küresel bir gizem, entrika ve rekabet oyunu için gerçek dünyayı peyzaj alanına dönüştürür. Pokémon GO’daki gibi parklara, simge yapılara ve diğer alanlara çıkmalısınız. Direniş ekibine katılacaksınız ya da dünyayı kurtarmaya çalışan Aydınlanmışlardan biri olacaksınız. Seçilebilecek iki takım bunlar.

2018 yılının sonlarında Niantic, Ingress’i tamamen yeniledi ve şimdi de Ingress Prime olarak biliniyor. 2018-19 ve sonrası için büyük ölçüde geliştirilmiş aynı heyecan verici deneyim. İyileşmiş ama aynı zamanda daha kötüsü.

İPhone veya Android için Ingress Prime’ı indirin

Jurassic World Alive

Sonra, Jurassic World Alive’den bahsetmeliyiz. Dinozorlar parktan, adalardan kaçtılar ve Dünya’yı yönetmek için geri döndü. Ve bu oyun Pokémon GO’nun oldukça utangaç bir kopyası olsa da, yine de son derece eğlenceli ve iPhone veya Android için en iyi AR oyunlarından biri.

Dinozor Koruma Grubuna (DPG) katılacaksınız ve göreviniz dinozorları neslinin tükenmesinden korumak. Kanepenizde korkmuş bir bebek dino veya arka bahçede büyük bir ölümcül T-Rex bulabilirsiniz. Filmlerde gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen çılgın yeni ırkları ve daha fazlasını bulacaksınız.

DNA örnekleri toplamak için dolaşabilir ve Pokéstops’u kaydırabilir, harita boyunca yürüyen yaratıkları bulmak için bir uçağı uçurabilir ve bir dinozorla karşılaştığınızda AR modunu açabilirsiniz. Ödüller kazanabilir, canavarları toplayabilir, arenalarda PvP ile savaşabilirsiniz. Bu AR oyunda yapacak çok şey var.

İPhone veya Android için indirin

Ghostbusters World

 

Hiçbir hayaletten korkmam! (Tema şarkısını duyabilirsin, değil mi, kafanın içinde?)

Pokemon GO, The Walking Dead ve diğer AR oyunlarına çok benzeyen bir diğer oyun ise tamamen yeni Ghostbusters Dünyası.

Şehriniz, incil oranlarında bir felakete sürükleniyor. Gökten düşen ateş ve kükürtler, nehirler ve denizler kaynar, ölüler mezarlardan yükselir. (Tamam, tırnak ile bitirdim).

Ghostbusters hakkında sevdiğiniz her şey anında evinize, arka bahçenize ve şehre taşınabilir. Mürettebatın bir parçası olarak yürüdünüz, gerçek bir hayalet avcısı ve hayaletleri yakalamak ve toplamak için proton ışınlarınızı ateşlediniz. Şehri değil, bahsetmiyorum bile. Tüm Ghostbusters ekibini toplayabilir, PvP savaşlarına, epik baskın patronlarına veya savaşlarına katılabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. En sevdiğiniz karakterleri, benzer bir hikayesi ve katılabileceğiniz yepyeni bir hikayesi var. Oldukça eğlenceli.

İPhone veya Android için indirin

 

Harry Potter: Wizards Unite

 

Ve son olarak, en sonuncusu ama en az değil, tamamen yeni Harry Potter Büyücüleri Birleşiyor. Bu oyun 2019 yazında geldi ve gerçekten heyecan verici. Şahsen, Sihirbazlar Birleşmesi beklenenden biraz daha karmaşık, ancak geliştiriciler oyunu her gün geliştirmek için çalışıyor.

Hem Ingress’in hem de Pokémon GO’nun yaratıcılarından Niantic, büyücüler dünyasını ve büyülerimizi arka bahçemize teslim etti. Bu mobil macera oyunu JK Rowling’in Büyücü Dünyası’ndan esinlenildi ve bugüne kadarki en çarpıcı AR oyun deneyimini sunmak için en yeni AR teknolojisini kullanıyor. Pokemon GO’nun henüz sahip olmadığı en yeni AR’yi kullanıyorlar.

Etrafınızdaki sihirleri bulmak için AR’yi kullanabileceksiniz. Gizemli eserleri keşfetmek, büyü yapmayı öğrenmek ve yol boyunca efsanevi canavarlarla ve ikonik karakterlerle karşılaşmak için gerçek dünyadaki mahalleleri ve şehirleri keşfedin. Pokemon’a çok benzer, ancak aynı anda farklı olabilir.

Ayrıca, yakındaki parklara gidip diğer büyü tekerleri ile tanışabileceğiniz büyük aylık etkinlikler yapacaklar.

Harry Potter Sihirbazlarını İndirin iPhone veya Android için Birleşin

Kapanışta, yakın gelecekte AR mobil sahnesini sarsacak bazı şerefli terimler veya gelecek oyunların bir listesini sunmak istiyoruz. Pokemon’un utanmaz bir kopyası olan Draconious GO’yu her zaman deneyebilirsiniz. Her şeyi kopyaladılar, ama yine de eğlenceli.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz