Pokémon Go Canlı PvP Savaşları 

Pokémon Go‘nun arkasındaki oyun stüdyosu Niantic, çok beklenen Pokémon Go’nun ‘Trainer Battles’ özelliğinin artık canlı olduğunu duyurdu.

Şimdi seviye 10’un üzerindeki oyuncular oyuncu-oyuncu (PvP) tarzı savaşlara katılabilirler. Eğitmeniniz 10. seviyenin üzerindeyse ve hala bu özelliğe sahip değilseniz, Niantic kullanıcılarına uygulamalarını bir kez sıfırlamalarını önerdi.

Şirket daha önce bu özelliğin 40. seviye üzerindeki oyuncular için kullanılabileceğini açıkladı. Ancak, bilinmeyen nedenlerle çubuğu indirmiş görünüyor.

Yakındaki eğitmenlere meydan okumak için, oyuncuların ‘Yakında’ menüsünde bulunan ‘Savaş’ sekmesini açmaları gerekecektir. Bu, diğer oyuncunun taraması veya tersi olması gereken bir Savaş Kodu gösterecektir. Oyuncular ayrıca yakın olmayan diğer kullanıcılarla da savaşabilirler, ancak onlarla birlikte ‘En İyi’ veya ‘Ultra Arkadaş’ statüsüne ulaşmış olmalıdırlar.

PvP savaşının başlaması için, her iki oyuncunun da Gym ve Raid savaşlarında yapmaları gereken üç Pokemons ligini benzer bir şekilde bir araya getirmeleri gerekecektir. Eğlenceli ve ödüllendirici olması için, kazanandan bağımsız olarak her iki oyuncu da ödüller kazanacak ve bu da bir Pokemon’a kendi nesil 4 formuna yardımcı olacak nadir bir Sinnoh Taşı da ekleyebilir.

Ödüller, ne kadar çok savaşa katılmış olduklarına bakılmaksızın, sadece günde üç kez oyunculara verilecektir. Ancak, savaşın bitiminden sonra kazanacakları madalya için durum böyle değildir. Bu tür PvP savaşları için antrenman yapmak için oyuncular AI kontrollü ekip liderleri Spark, Candela ve Blanche’a günde bir kez meydan okuyabilirler.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz