PolyPad i8 tablet henüz piyasaya sunulan ve gerek fiyatı gerekse teknik özellikleri açısından dikkatleri üzerine çeken bir cihaz. Android işletim sistemiyle çalışan bu ürün giriş seviyesinde bir tablet pc olarak sayılabilir. Biz de bu ürünü sizin için inceledik.

Cihazın kutusunda mikro USB kablosu ve tableti şarj etmekte kullanacağınız fiş aparatı bulunmakta. Bunun yanında garanti belgesi ve çok ayrıntı içeren bir kullanım kılavuzu da gelmekte. Bu kullanım kılavuzunu okuyarak tableti kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha önce hiç akıllı bir cihaz kullanmamış olanlar için son derece yararlı olabilecek bu kılavuz e-posta gönderiminden tabletin ayarlarını yapmaya kadar her türlü kullanımı içermekte. Tabletin kutusunun arkasında cihazın tüm teknik özellikleri ayrıntılı olarak yazılmış.

PolyPad i8 – Tasarım

PolyPad i8 tablet görünüş olarak keskin hatlara sahip. Köşeleri belirginleştirilmiş olan ve ekranın biraz daha içeride kaldığı bir tasarım çıkıyor karşımıza. Üst ve alt kenarları parlak yüzeyle kaplanan ürünün yan kısımlarının arkaya doğru kıvrıldığı görülüyor. Bu da tablete daha ince bir görünüm verilmek istendiğini göstermekte.

PolyPad i8_1big

Plastik ve alüminyum malzemelerden yapılmış olan tablet 212.7x125x.8.2 mm boyutlara ve 365 gram ağırlığa sahip. Diğer yeni nesil tabletlere göre daha kalın ve çok daha ağır olduğu söylenebilir. Ayrıca tabletin arka kısmının plastik olması elden kolayca kayacak hissi de yaratmakta. Buna rağmen cihaz tasarım açısından başarılı sayılabilir. Tabletin alt kısmında iki adet stereo hoparlör ve üstte kulaklık çıkışı ile mikro USB girişi mevcut. Sağda ortada mikro SD kart girişi ile üstte yan yana güç tuşu ve ses açma/kısma tuşları olduğu görülüyor. Sol kenarda bir ayrıntı bulunmamakta. Güç tuşu ile ses açma ve kısma tuşlarının birbirine yakın olması kullanımı zorlaştırabilmekte. Ekranın alt kısmında herhangi bir fiziksel tuş yer almıyor. Bunun yerine üç adet dokunmatik tuş bulunuyor. Solda geri tuşu, ortada ana sayfa tuşu ve sağda görev yöneticisi tuşları olduğu görülüyor.

Bir ön bir de arka kameranın yer aldığı tablette arka kamera tabletin arkasında sol üst kısmında bulunmakta. Arkada tam ortada PolyPad logosu ve altta model numarası ile cihazın dahili bellek bilgisi görülüyor. Geri dönüşüm simgesi, web adresi ve üretim yeri ayrıca intel logosu da burada yer alıyor.

PolyPad i8_6big

PolyPad i8 – Donanım

8 inç IPS 1280×800 çözünürlüklü ve A+ kapasitif bir ekran taşıyan PolyPad i8 tablet iyi bir ekran deneyimi sunuyor. Ekran parlaklığı kısıldığında çok bir fark göremiyorsunuz. Ayrıca ekranı çevirdiğinizde kenarlarda kararmalar olabiliyor. Yani ekran her açıdan iyi görülemiyor. Buna rağmen oyun oynarken ya da video izlerken herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Hatta 3D oyunları yüksek performans ile rahatça oynayabilirsiniz. Güneş ışığında kullanımı sırasında zorluk yaşadığımızı da belirtelim.

PolyPad i8 tabletin belki de en önemli özelliği çift çekirdekli 2.0 GHz Intel Z2580 Clover Trail+ işlemci taşıması. 1080p HD ekran PowerVR SGX544MP2 GPU ile desteklenmekte. 1 GB RAM ve 16 GB dahili bellek sunan tablet, mikro SD kart ile 32 GB’a kadar yükseltilebilmekte. Bu da çok oyun sevenler ve film izlemek isteyenler için gayet yeterli bir miktar. 3.5 mm kulaklık girişi ve iki adet stereo hoparlör bulunduran cihaz ile ses deneyiminin gayet iyi olduğu söylenebilir. Bununla birlikte tabletin kutusundan kulaklık ve kılıf gibi aksesuarlar çıkmamakta. Fakat pek yüksek bir tutar ödemeden de tablete uygun aksesuarlar temin edilebilir.

Ekran en fazla 5 noktada çoklu dokunmatik deneyimi sunuyor. Bu da PolyPad i8 tabletten iyi deneyim elde etmenize engel değil. 2 MP ön kamera ve 5 MP arka kamera da fotoğraf çekme isteğinizi yeterinde karşılamakta.

PolyPad i8 – Yazılım

Android 4.2.2 işletim sistemi ile çalışan PolyPad i8 tablet son derece akıcı bir kullanım sunuyor. Kullanım kılavuzunda her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Diğer yeni nesil tabletlere göre gayet güzel bir deneyim yaşayacağınızı belirtelim. Ayrıca Kullanıcılar bölümüne girerek başka kullanıcı ekleyebilirsiniz. Tablettte varsayılan olarak bir internet tarayıcısı, Drive, Aldiko Book Reader, Adobe Reader gibi uygulamalar geliyor. Ayrıca PolyPad Games de PolyPad’in kendi mağazası olarak karşımıza çıkıyor. Buraya girerek istediğiniz oyunu indirebiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra Angry Birds ve Cut the Rope Free oyunları, MX Player, HD Dizi İzle uygulamaları da cihaza yüklü olarak gelen uygulamalar arasında. Cihaz hemen hemen her biçimde video, resim ve müzik dosyasını destekliyor. PDF, TXT, EPUB biçimli kitapları okuyabiliyorsunuz.

PolyPad i8 – Kamera

2 MP ön kamera ve 5 MP arka kameranın yer aldığı PolyPad i8 tablet normal fotoğraf ve video çekimleri açısından yeterli görünmekte. Arka kamera ile 480p, 720p ve 1080p video çekmek mümkün.  Ayrıca zaman ayarı yapabiliyor, SD kart kullanıyorsanız videoların ve fotoğrafların saklanacağı yeri seçebiliyorsunuz.

Aşağıda tablet ile çekilmiş örnek fotoğraflar yer alıyor.

PolyPad i8 Tablet ile Çekilmiş Fotoğraflar

PolyPad i8 – Bağlantılar ve Batarya

USB 2.0 bağlantı yeri bulunduran PolyPad i8 tablet 3.5 mm kulaklık girişine sahip. 802.11 b/g/n Wi-Fi bağlantı özelliği, GPS ve Bluetooth desteği ve üç yönlü yer çekimi sensörü de kullanıcılara sunulmakta.  Bu açıdan standart bağlantı özelliklerini barındıran tabletle iyi bir kullanım deneyimi yaşamak mümkün.

4000 mAh Li-Polymer batarya taşıyan tablet yaklaşık iki buçuk saatte tamamen şarj olmakta. PolyPad i8 tablet uyku halinde yaklaşık 48 saatlik kullanım sunuyor. Oyun oynamanız ve film izlemeniz durumunda ise şarj seviyesi bir buçuk saatte yarıya kadar düşebiliyor. Bu kullanım süresi boyunca Wi-Fi bağlantısının açık ve parlaklığın son seviyede olduğu varsayılmaktadır. Bu da diğer yeni nesil tabletlere göre benzer nitelikte bir deneyim sunuyor.

AnTuTu Benchmark testi sonunda PolyPad i8 tablet şu sonucu veriyor:polypad i8 antutu

PolyPad i8 – Değerlendirme

PolyPad i8 tablet fiyat-performans açısından oldukça iyi bir kullanıcı deneyimi sunan bir cihaz. Özellikle tablete çok yüksek tutar ödemek istemeyenler için ideal bir seçim olan PolyPad i8, diğer tabletlere göre pek eksiği olmayan ve beklentilerinizi karşılayacak düzeyde bir ürün. Ayrıca kutudan çıkan kullanım kılavuzu da daha önce bir akıllı cihaz kullanmayanlar için oldukça yardımcı olmakta. Özellikle giriş seviyesinde bir ürün istiyorsanız PolyPad i8 tablete göz atmanızı öneririz.

PolyPad i8 – Cihaz Fotoğrafları

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz