Phil Harrison, vice president of Google LLC, holds the new Google gaming controller during an event at the Game Developers Conference in San Francisco, California, U.S., on Tuesday, March 19, 2019. The Alphabet Inc. unit unveiled a new game streaming service called Stadia. The announcement marks a major new foray into the $180 billion industry for the internet giant. Photographer: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images

Kısa süre önce duyurulan ve tüketicilerin çok fazla ilgi gösterdiği Google Stadia, Sony’nin de dikkatini çekmiş durumda. Kısa süre sonra PS5 modelini duyurması beklenen Sony, gelecek olan konsolda Google Stadia özelliklerini sunabilir.

PlayStation 5 Google Stadia özelliklerini getirecek!

Son gelen bilgilere göre Sony, PS5‘in kablosuz bağlantı ile hem sesli hemde görüntülü veri aktarımı yapabileceğini iddia ediyor. Bu aslında veri aktarımının yanı sıra uzaktan oyun oynama veya diğer donanımlar ile bağlantı kurarak oyun oynamaya imkan sunuyor anlamını taşıyor diyebiliriz. Bu bakımdan bilgisayarınızda yer alan oyun, klavye ve fare ile oynatılabilecek.

Ek olarak bu özellik ile beraber kişiler internet bağlantısı ile beraber oynama imkanı sunan oyunlarda donanım sorunları yaşamayacak. Kısacası konsolunuz eski olsa bile, güncel oyunları oynayabileceksiniz. Bu sizin için çok büyük bir avantaj olabilir.

Buna ek olarak PS5’in bu şekilde özelliklerle gelmesi abonelik ücretlerini sizlere yansıtabileceğini unutmayın. Elbette mecburi bir abonelik ihtiyacı getirip getirmeyeceği şuan için kesin değil. Sony bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmamış ancak, ilerleyen günlerde PS5 tanıtıldığında en net bilgileri açıklayacağından eminiz.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz