blank

PS4 VPN kurulumu nasıl yapılır? Öncelikle bu işlem akıllı telefona VPN kurma işlemi kadar basit değil. Ancak mümkün ve yapılabilir bir işlemdir. İşte detaylar…

PS Store‘da PS4 için resmi bir VPN uygulaması bulunmuyor. Ancak coğrafi kilitli içerikleri için ve oyunlara erişim adına, VPN kullanmanız gerekebilir bunun için ise üç farklı yol bulunuyor. Lafı fazla uzatmayalım ve sizlerle hemen başlayalım.

Wi-Fi üzerinden PS4 VPN kurulumu

PS4 ile VPN kullanmanız için en basit yol, wifi üzerinden vpn kurmaktır. Bunun için ExpressVPN benzeri VPN erişimi olan bir Wifi yönlendiricisi almanız gerekiyor. Elbette pahalı bir işlem olsa bile en basit yöntem budur.

Yada VPN aboneliği ile, Wifi modeminize VPN ayarlarını el ile girebilirsiniz. Önerimiz ise NordVPN oluyor.

Mac’iniz üzerinden PS4 VPN kurulumu

Mac platformundan vpn kurulumu için, Mac ve ethernet kablosu gerekmektedir. VPN aboneliği alın ve işleme başlayalım.

VPN yazılımını kurun. Daha sonra Ethernet kablosunu Mac ve PS4’e takın. Sistem Tercihleri kısmından Paylaşma menüsüne gelin ve İnternet paylaşımı kısmına dokunun.

Bağlantınızı paylaşın penceresinden kablosuz seçin ve listede, Ethernet işaretinin seçili olduğuna dikkat edin. PS4 ile bağlantıyı kurmak için internet paylaşımının solundaki kutuya tik atın. İşlem uygunsa yeşil simge görünecektir. Mac üzerinden VPN yazılımı açın ve PS4 üzerinden AyarlarAğ Ayarlarıİnternet Bağlantısını KurLAN Kablosunu Kullan seçeneğini takip edin. Kolay bağlantı kısmına girin ve otomatik olarak işlem gerçekleşecektir.

PC’den PS4 VPN kurulumu nasıl yapılır?

Şimdi ise bilgisayar üzerinden tekrar VPN abonelik yazılımımızı indirip kuralım ve başlayalım.

PC’nizde PS4’ün arkasına ethernet kablosunu bağlayın. Denetim masası üzerinden ağ paylaşım merkezine gelin bağdaştırıcı ayarlarını değiştir deyin. VPN başlığına sahip simgeye sağ tık özellikler deyin. Paylaşım sekmesi altında diğer ağ kullanıcılarına izin ver seçin. Daha sonra ev ağı bağlantısı diyin ve PS4’de paylaşacağınız ağı seçin.

PS4’e gelip AyarlarAğ Ayarlarıİnternet Bağlantısını KurLAN Kablosunu Kullan seçeneğine gidin ve kolay bağlantıyı seçin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz