PlayStation 5’in mimarisi olan Mark Cerny, kısa süre önce yeni konson için resmi açıklamaya yaparak hepimizi heyecanlandırdı. İşte konu hakkında detaylar…

ABD’de yer alan Wired dergisi, Sony‘nin ofisine giderek konsol hakkında Mark Cerny ile henüz ismi olmayan konsol hakkında konuşmalarda bulundu. Peki durum nedir?

PS5 için resmi açıklama nihayet yapıldı!

Yeni konsolun 8 çekirdek ve 7nm 2 mikro teknolojisini kullanan 3. nesil bir AMD Ryzen tabanına sahip CPU ile ışın izleme teknolojisini destek sunan AMD Radeon Navi tabanlı bir GPU bulunduruyor. Cerny ayrıca 8K grafik ve medyalar için bir destek sunulacağını, bunun yanı sıra çok ilginç ses deneyimlerinin yer alması için 3D ses teknolojisi ile CPU’ya entegre edileceğini belirtti.

Konsol için ayrıca solid-state drive diskine ev sahipliği yapacağı ve PC’de mevcut bütün SSD’lerden çok daha hızlı olacağını dile getirdi. Bu yeni SSD uzun yükleme sürelerini ve oyun içi hızlı seyahatleri çok daha az bir zamanda gerçekleştirecek. Oyuncular artık maçlara daha kısa sürede girebilecek.

Buna en büyük örnek ise Marvel’s Spider-Man’in PlayStation 4 hızlı seyahat etme süresinin 15 sn olduğunu söyleyebiliriz. Ancak yeni konsol bu süreyi tam 0,8 saniyede gerçekleştirecek. Yeni konsolun PS4 oyunlarını çalıştıracağını ve VR’ı destekleyeceği söylendi.

Henüz PS5 hakkında bir çıkış tarihi belirtilmemiş olsa bile bu yıl çıkmayacağı kesin gibi.  Peki siz yeni konsol için ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz