PUBG Mobile kullanıcı sayısı

PUBG Mobile, her zaman harika bir online oyuna göz atan akıllı telefon kullanıcıları arasında anlık bir başarı olmuştur. PUBG Mobile artık hem Android hem de iOS‘ta mevcut olduğu için akıllı telefon kullanıcıları için online çok oyunculu savaş royale oyununa dönüştü. Birkaç ay önce, PUBG Mobile’ın 100 milyon indirme işlemi gerçekleştirdiği bildirildi ve şimdi yeni bir rapor, oyunun o zamandan bu yana iki katına çıktığını vurguladı.

Yakın zamanda yapılan bir açıklamada, 200 milyondan fazla indirmenin yanı sıra, PUBG Mobile’ın şu anda 30 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olması, online akıllı telefon oyunları söz konusu olduğunda çok büyük bir rakam. Buna karşılık, bir rapor, Kasım 2018’de, Fortnite’ın mobil versiyonu için sadece 8.3 milyon eş zamanlı oyuncu olduğunu ortaya koydu.

Yayınlanan bu rapor, PUBG Mobile’ın Asya ve Çin’e hakim olduğunu söyleyen Sensor Tower idi. Gelirinin yüzde 30’u ABD’den geliyor. Bilinmeyenler için, PUBG Mobile geçtiğimiz günlerde Fortnite’in yalnızca iOS’daki gelirini aşan haberlerde yer aldı.

Bu arada, PUBG Mobile, 20 Aralık 2018’de 0:00 UTC’den başlayarak indirilebilecek yeni Vekendi kar haritası güncellemesini alan ilk platform oldu. Yeni kar haritasının çöpçatanlığı başlayacak Önümüzdeki 24 saat içinde PC, XBox One ve PS4’teki PUBG oyuncuları da güncellemeyi alacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz