Popüler savaş oyunu olarak bilinen PUBG Mobile, kısa bir süre önce Gizemli Orman Modu güncellemesine kavuştu. PUBG Mobile tarafından gelen habere göre yeni bir rekor ile gündemde yerini alıyor. PUBG Mobile oyunu, dünyanın en çok indirilen ve en çok oynanan oyun olarak tarihte iz bırakıyor. Fazlasıyla sevilen oyun rekor indirmesi ile oynanmaya devam ediyor.

Hindistan’da 175 milyon yükleme ile en yüksek indirme sayısına ulaştığı bilgisini sizlerle paylaşmış olalım. Dünya çapında ise 734 milyon indirme ile yeni bir rekora adını yazdırıyor. Oyunun rekor seviyeye ulaşması, PUBG Mobile sahiplerinin ne kadar kazandığı sorusunu akıllara getiriyor. PUBG Mobile getirisi ise 3 milyar dolar seviyesine ulaştı.

İndirilme sayısı bile kısa sürede milyonlarca artan PUBG Mobile oyununun arkasından Gerena 300 milyon dolar, Knives Out 260 milyon dolar ile yerini almaktadır. Geçen sene çıkan Call of Duty; Mobile ise 220 milyon dolar gelir ile listede bulunuyor. En çok Hindistan’da oynanan oyun %24, Çin’de ise %16,7 seviyeye ulaştı. ABD’de ise %6,4 ile karşımıza çıkıyor.

PUBG Mobile daha çok kitleye sahip olmak için yeni güncellemeler, yeni modlar sayesinde daha da dikkat çekiyor. Bazen hileli oyuncu sorunu yaşansa da, PUBG Mobile oyunu heyecanlı bir şekilde oynanmaya devam ediyor. Oyunun mevcut sezonunun ise 12 Temmuz 2020 tarihinde sona ereceğini sizlerle paylaşmış olalım. Siz PUBG Mobile oyuncusu musunuz? Bu konu hakkında olan düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz