PUMA’nın Otomatik Bağcıklı Fi Spor Ayakkabısı

Alman ayakkabı üreticisi Puma, spor ayakkabılarını Fi adlı otomatik bağcıklı şekilde sundu. Günlük giyim ve spor için tasarlanmıştır.

Spor ayakkabısı, kendiliğinden sabitlenen Puma pabucunun ilk modellerinde kullanılana benzer bir sistemle çalışır: kanala bir dayanıklı bağcık ağını birleştiren bir gerdirme mekanizması inşa edilmiştir. Gerginlik, modülün üstündeki dokunma hareketleri kullanılarak kontrol edilebilir.

Fi, bir iOS uygulaması kullanılarak da kontrol edilebilir. İçinde, kullanıcılar bağlamanın gücü ile ilgili bireysel ayarları yapabilirler. Spor ayakkabılar, kablosuz bir yerleştirme istasyonu tarafından veya pili çıkarıp özel bir durumda şarj edilir.

Puma, Fi için 330 $ satış fiyatı belirlerken 2020 yılının ilkbaharında ABD’de satışa çıkarmayı vaat ediyor. Şu anda, Fi’nin diğer ülkelerde satılıp satılmayacağı bilinmiyor.

Akıllı telefon ile kontrol edilebilen ayakkabı fikri kulağa ne kadar garip gelse de zamanla bizler içinde normal bir durum haline gelecektir çünkü günümüzde bu tür ayakkabıların daha yaygın hale geleceğini, şüphesiz her birimiz tahmin edebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz