Akıllı telefon tarayıcılarını web sitenize gönderen QR kodlarının nasıl oluşturulacağı ve ardından belgelerinize nasıl ekleneceği konusunda pratik önerilerde bulunuruz.

Hızlı Tepki (QR) kodu devrimi, zamanın hiç olmadığı gibi görünen göreceli belirsizlikten yaygın kullanıma geçmiştir. QR kodları 1994’te ortaya çıktı, ancak şu anda bu siyah-beyaz desenler posterlerden dergi reklamlarına ve ürün paketlemesine kadar her şeyin üstüne çıkıyor. Tüketicilerin basılı belgelerde web linklerini takip etmelerini çok daha kolaylaştırır.

Sadece bir okuyucu başlatmak uygulamayı sizin üzerinde akıllı telefon , daha sonra onun bir QR kodunu ek bileşeni kamera . İlgili web sitesi ekranda görünecektir.

Bir anlamda, QR kodu günümüz barkodudur. Bir barkod, bir kasada bir ürünü tanımlamak için yeterli sayısal veri içerir, ancak daha fazla değil; QR kodunun alfasayısal verileri bir web URL’si tanımlayabilir. Bunu bir boyut ekleyerek başarır.

Tek boyutlu basit bir barkodta tutulan veriler sadece bir yönde kodlanır, ancak daha fazla miktarda bilgi, ambar tablasına benzeyen iki boyutlu bir 2D barkodda bulunabilir.

Akıllı telefonunuza daha önce QR kodları koymuş olabilirsiniz, ancak bunları kendi iş malzemelerinize eklemeyi düşündünüz mü? Ürün broşürlerinde ve reklamlarda, kulüp bültenlerinde, hatta kartvizitinizde evde olacaklar. Telefon numaralarının yanı sıra internet adreslerini de içerebildiklerinden, web sitenizin Kişiler bölümüne bile ekleyebilirsiniz.

QR kod üreteçleri çevrimiçi olarak yaygın bir şekilde bulunmaktadır ve kullanımı kolaydır, ancak istemenin kolayca kolayca karışabileceği çeşitli tuzaklar vardır. Burada, QR kodlarının nasıl üretileceği ve bunları bir Word dosyasına veya başka bir belgeye yerleştirme konusunda pratik rehberlik sunuyoruz. Birini bir web sitesine yönlendirmek için bir QR kodu kullanmaya odaklanıyoruz, ancak talimatlarımızın çoğu bir telefon numarasını veya başka bir öğeyi kodlamak istiyorsanız da geçerlidir.

Bir QR kodu oluşturun

Adım 1. QR kodunuz bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan çok daha küçük bir ekrana sahip bir el cihazı tarafından okunuyor olabilir, bu nedenle takipçileri mobil cihazlar için optimize edilmiş bir sayfaya yönlendirmek iyi bir fikirdir. Ne demek istediğimizi görmek için mobile.techadvisor.co.uk mobil sitemizi tam techadvisor.co.uk masaüstü sitemizle karşılaştırın .

Adım 2. Bir QR kodu mümkün olduğu kadar küçük olmalıdır. İçinde kodlanan veri miktarını sınırlamak için, tinyurl.com veya bit.ly gibi bir URL kısaltma servisi kullanın . Bu, insanları yönlendirmek istediğiniz web adresinin uzunluğunu azaltacaktır. Bazı QR kod jeneratörleri böyle bir servis içerir, bu durumda bu adımı atlayabilirsiniz.

3. Adım. Goqr.me’de QR kod üretecini kullanıyoruz , buna rağmen birçoğu mevcut ve bazıları ek özellikler sunuyor. URL sekmesini tıklayın ve ‘http: //’ sonrası internet adresini (ideal olarak kısaltılmış bir versiyonunu) girin. URL’ye karşılık gelen QR kodu, siz yazdıkça ekranda görünecektir.

Adım 4. Seçenekler’i tıklayın ve çeşitli Hata Düzeltme Kodu seviyelerini deneyin. QR kodunuzun yüksek seviyelerde nasıl büyüdüğünü unutmayın. Bazı durumlarda, kodunuzu hasara karşı daha dayanıklı hale getirmek için daha yüksek bir seviye seçmek isteyebilirsiniz, ancak şimdilik küçük bir QR kodu oluşturmak için varsayılan ‘L’ ayarına geri dönün.

Adım 5. ‘QR kodu çevresinde (modül) etrafındaki marj’ değerine karşı 4 değerini seçin: Bu, önerilen minimum değerdir. Değer görünmüyorsa Seçenekler’i tıklayın. Varsayılan 250×250 piksel çözünürlüğe sahip olabilir veya ‘Boyut’ kaydırıcısını kullanarak daha yüksek bir çözünürlük seçebilirsiniz. Kodunuzu PNG dosyası olarak kaydetmek için İndir’i tıklayın.

Adım 6. QR kodlarının siyah beyaz olması gerekmez. İlgili seçenekleri seçerek arka plan rengini ve veri piksel rengini değiştirebilirsiniz (bunları görmek için Seçenekler’i tıklayın). Bu, bir QR kodunun bir belgenin renk şemasına daha iyi uymasını sağlayabilir, ancak hiçbir şey siyah ve beyaz kadar kolay okunamaz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz