Ağdaki yeni işlemcinin özelliklerini Microsoft – SQ1’den ayıran bir görüntü gönderildi. Qualcomm gelişiminde yer aldı.

Resimde gördüğünüz gibi, SQ1 7-nm proses teknolojisi üzerine kuruludur ve tabanı Qualcomm Snapdragon 8cx’dir. Aynı zamanda, Microsoft’un yeni ürünü, 3 GHz’e kadar olan daha yüksek frekanslara kadar hızlandırabilir. SQ1, ARM Cortex-A76 ve A55 tiplerinin sekiz Kryo 495 çekirdeğinden oluşur ve gücü Intel Core i5 8th Gen U serisinin enerji tasarruflu seçenekleriyle karşılaştırılabilir.

Ek olarak, yonga seti, 2 Gb / s hıza kadar veri aktarımını destekleyen yerleşik bir Snapdragon X24 LTE modeme sahiptir. Grafik hızlandırıcı olarak kullanılan Adreno 685, 1866 MHz frekansında bir LPDDR4X geçici bellek denetleyicisi de bulunuyor.

SQ1 işlemci, 2 Ekim’de New York’ta yapılan bir sunumda gösterilen en son amiral gemisi Tablet Pro Pro X’te kullanılıyor . Ekranının köşegeni 13 inç’tir, ancak kasanın boyutu 12 inç cihazlarla karşılaştırılabilir. Maliyet 999 dolar.

Kaynak : Mobil132 YORUMLAR

  1. Microsoft uzun süredir ARM işlemcilerde Full Windows 10 çalıştırmaya çalışıyordu. Bu harika oldu. Üzerinde uzun süredir emek harcadıkları sistemi gün yüzüne çıkartması iyi oldu. Bu Microsoft + Qualcomm’un üstün başarısıdır… Daha önceleri bunu ilk duyduğum yer

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz