Sony Xperia Z, üst sınıf Android akıllı telefonlardan biri olarak rakiplerine karşı büyük bir mücadele veriyor. Bu sınıfta su ve toz geçirmeme özelliğine sahip olmasıyla birkaç adım öne çıkan ürün ince ve şık tasarımıyla birçok telefon kullanıcısının gönlünü çelmeyi başarmıştı. İddialara göre Sony, bu ürünü hız ve performans açısından çok daha iyi konuma getirmek adına sessiz bir çalışma yürütüyor.

Bir Rus teknoloji blog yazarı olan Eldar Murtazin’in edindiği bilgilere göre Sony, Qualcomm Snapdragon 800 işlemcisine sahip bir Xperia Z modeli üzerinde çalışmalar yapıyor. Söz konusu çalışmalara dair yapılan testlerde ürünün çok daha hızlı olduğu belirtiliyor.

Bunların yanı sıra ürün üzerindeki çalışmaların sadece işlemci kısmında değil ekran kısmında da gerçekleştiği ve HTC One üzerinde de yer alan LCD3 ekran teknolojisinin yenilenmiş Xperia Z üzerinde yer alabileceğini söyleniyor.

Qualcomm Snapdragon 800 ile Xperia Z’de ne değişir?

CES 2013 Fuarı ile birlikte tanıştığımız Sony Xperia Z güçlü bir Snapdragon işlemciye sahip olmasına rağmen kendisinden sonra çıkan HTC One ve Samsung Galaxy S4’ün bu konuda gerisinde kalmıştı. Eğer Qualcomm Snapdragon 800 ile güçlendirilmiş bir Xperia Z modeli çıkarsa kendisini kesin bir şekilde rakiplerinden daha hızlı performans sergilerken görebiliriz.

Olası bir yenilinmiş Xperia Z modelinin 25 Haziran’da ya da 4 Temmuz’da tanıtılması beklenebilir. Zira bu tarihlerde Sony Xperia Z Ultra (Xperia ZU / Xperia Togari) isimli 6.44 inçlik bir akıllı telefon tanıtılması bekleniyor ve bunun için bir etkinlik düzenlecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz