Qualcomm Snapdragon 830 artık 8 GB RAM‘li cihazları destekleyecek.

Geçtiğimiz ay içerisinde Qualcomm yeni nesil yonga seti olan Qualcomm Snapdragon 820’yi duyurmuştu. Bu duyurunun yapılmasının ardından büyük bir heyecan ile beklemeye başlayan teknoloji tutkunları bugün yeni müjdeli bir haber daha aldılar.

Teknoloji dünyasının bu kadar hızlı bir şekilde gelişiyor olması ne derece doğrudur bilinmez ancak Qualcomm bugün bir duyuru daha yaparak yeni Qualcomm Snapdragon 830 işlemcilerinin yolda olduğunu söyledi.

Sürekli artan donanım ihtiyaçları ve Android cihazların yüksek RAM tüketimlerini göz önünde bulundurarak yeni bir adım atmak isteyen Qualcomm bu kez herkesi şaşırtmayı başardı. Qualcomm’un yeni nesil Qualcomm Snapdragon 820 işlemcisinden sonra gelecek olan Qualcomm Snapdragon 830’un 8 GB’a kadar RAM desteği bulunacağı açıklandı.

Qualcomm snapdragon 830

8 GB RAM’li Cihazlar Yolda

Hala Snapdragon 820 modelini piyasaya sürmeyen Qualcomm’un bu kadar erken davranarak yeni işlemcisini tanıtması ise gündeme oturdu. Bir sonraki işlemci olacak olan Snapdragon 830, MSM8998 kod adı ile ortaya çıktı.

Son yıllarda Android cihaz üreticilerinin sürekli daha fazla RAM’e ihtiyaç duymaları açısından ele alındığı zaman bu işlemcinin oldukça işlevsel olacağı düşünülüyor. Giriş seviyelerindeki bir bilgisayarda bile minimum 4 GB olan RAM’ler artık Android cihazların büyük bir çoğunluğunda bulunuyor ve tam olarak yeterli olmayabiliyor.

Yapılan bu açıklamadan sonra ise yakın bir tarih içerisinde artık 8 GB RAM’e sahip olan mobil cihazları görebileceğiz gibi geliyor. Android üreticisi firmaların bu konuda ne gibi çalışmalar yapacaklarını ve ne derece başarılı olacaklarını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Gsmarena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz