Qualcomm, yeni nesil Snapdragon XR2 artırılmış gerçeklik platformunu tanıttı. Yapay zeka ve 5G bağlantı özelliklerini birleştiriyor.

Cihaz öncekine kıyasla önemli ölçüde geliştirildi: CPU ve GPU performansı iki katına çıktı, video bant genişliği dört kat arttı, çözünürlük 6 kat arttı. Snapdragon XR2, aynı anda yedi kamerayla ve aynı zamanda özel bir bilgisayarlı görüntü işlemcisiyle çalışabilir.

Aynı zamanda şeffaflık modunda düşük gecikmeli kamera ile karma gerçeklik sağlayan ilk XR platformudur. Bu, VR kulaklığı olan bir kullanıcının sanal ve gerçek dünyaların bir melezini oluşturmasını, onu görmesini ve sesini kullanarak onunla etkileşime girmesini sağlar.

Snapdragon XR2 ekran paneli, 90 fps frekansındaki her göz için 3 K çözünürlüğe sahiptir. 8K formatında 60 fps frekansta video desteği var. Sistem genelinde gecikmeleri azaltmak ve AR daldırma etkisini korumak için, benzersiz AR ekranlar için özel bir çip kullanılmıştır.

Snapdragon XR2, popüler mobil oyun Pokémon Go’nun yaratıcısı Niantic ile birlikte geliştirmekte olduğu artırılmış gerçeklik gözlüklerinin temelini oluşturacak. Her iki üretici de cihaz göründüğünde rapor vermez.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz