Ramazan ayının gelmesiyle birlikte milyonlarca Müslüman oruç ibadetine başladı. Bununla birlikte bu ayın oldukça değerli olması Müslümanların diğer ibadetleri de daha coşkulu ve yoğun bir şekilde gerçekleştirmelerine vesile oluyor. mobil13.com olarak Ramazan ayında sıkça kullanılabilecek, oruç tutan kişilere yardımcı olacak Android ve iPhone uygulamalarını listelemek istedik.

[highlight]Android[/highlight]

 

Ramazan 2013

İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan gün gün imsak ve iftar saatlerini bulunduğunuz şehre göre gösterebilen bir Android Ramazan uygulaması. Bayram namazı zamanlarını da gösterebilen uygulama gece sahura kalkmayı kolaylaştırmak için sahur alarmı isimli bir özelliği de bünyesinde barındırıyor. Diğer yandan iftar zamanı gelince sizi otomatik olarak bilgilendirebiliyor. Bunların yanı sıra içinde birçok dua bulunduran uygulama zekât konusunda da bazı bilgiler sunuyor.

[appbox googleplay com.muslimtoolbox.app.android.ramadan]

Hilale Ramazan İmsakiyesi 2013

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sunulan verileri kullanarak tüm ülkelerin ve tabii ki Türkiye’nin imsak saatlerini listeleyebilen Android uygulaması hoş ve sade arayüzü ile öne çıkıyor. İnternet bağlantısı olmadan da imsak ve iftar saatini gösterebilen uygulama iftar ve imsak için kalan süreyi geri sayım formatında gösterebiliyor. Günlük imsak, güneş, ikindi, akşam ve yatsı gibi ezan vakitlerini de uygulama üzerinden görebiliyorsunuz. Sahura 5, 10 ya da 15 dakika kala çalacak şekilde otomatik olarak alarm kurabiliyorsunuz. Widget yani araç desteği de bulunan yapımda ekranınızda sürekli olarak söz konusu bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Hilale Ramazan İmsakiyesi 2013 uygulaması da 2013 Ramazan Bayram namazı saatini şehre göre gösterebiliyor.

[appbox googleplay com.ratel.imsakiye]

İftar Vakti

Ramazan ayı ve oruç tutma ibadetiyle ilgili önemli dini bilgiler sunan uygulama ile iftarın ne demek olduğundan iftar ve oruç ile ilgili hadislere kadar kapsamlı bilgilere erişmek mümkün. Oldukça düşük bir kurulum dosyasına sahip olan uygulamada iftar duası da yer alıyor. Bu duayı öğrenerek orucunuzu açarken dönemin anlamını da içeren niyetler doğrultusunda dua edebilirsiniz.

[appbox googleplay com.tristit.piftarvaktiandroid]

[highlight]iPhone ve iPad[/highlight]

 

Ramazan 2013

Oldukça sade bir arayüzü olan ve doğrudan içeriği kullanıcılarla buluşturan bu iPhone Ramazan uygulaması yaşadığınız şehri seçmenizin ardından gün gün imsakiye takvimini ekranınıza taşıyor. Bununla birlikte oruç açma sırasında sıkça tüketilmesiyle bilinen hurma ile ilgili de bazı bilgiler veriliyor. Birçok uygulama gibi bu uygulama da kullanıcının istemesi halinde alarm kurup kullanıcısını uyarabiliyor.

[appbox appstore 543203770]

Ramazan İmsakiye 2013

iPhone imsakiye uygulamalarından biri olan Ramazan İmsakiye 2013 isimli yapımda il merkezlerinin yer aldığı şehir listesinden yaşadığınız şehri seçebilir ve şehrinizin imsak ve iftar saatlerini görebilirsiniz. İftara kalan süreyi otomatik olarak gösteren uygulamada sahur vakitleri de yer alıyor. Uygulamayı kullanmak için internet bağlantısı gerekmiyor.

[appbox appstore 669140786]

Ramazan İmsakiyesi

Sade ve kullanışlı tasarımıyla dikkat çeken uygulama dünyanın hemen her şehrine özel imsakiye bilgileri sunabiliyor. Sahur, iftar ve namaz saatleri gibi Ramazan ayının olmazsa olmaz bilgilerini bandıran uygulama sahur ve iftar vaktine kalan süreyi tam ekran olarak da gösterebiliyor.

[appbox appstore 454062592]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz