Birkaç gün öncesinde Ramazan ayına girildi ve ilk sahurlar, iftarlar yapıldı. Oruç döneminin sıcak haftalara denk gelmesi insanları biraz daha zorlayacakken değişen hava durumu azıcık da olsa rahatlığı sağlıyor. İnsanlar çalışma saatleri içerisinde zamanın nasıl geçtiğini anlayamazken açlığı ve susuzluğu en fazla molalarında, izin saatlerinde ve mesai başlangıç, bitiş saatlerinde hissediyorlar. Düzenli şekilde bir işte çalışanlar halihazırda tempolu üretim gerçekleştirip veya hizmet sunup kafalarını dağıtabiliyorlar ve oruç tuttuklarını dahi unutabiliyorlar. Ancak çalışmaları içerisinde şu sıralar yoğun tempoda bulunmayan ve çalışmayan kişiler ise orucu çokça hissediyorlar. Genellikle uykuya getirerek zaman kısıtlaması yapılmaya çalışılırken ister istemez günün belli dönemlerinde uyanık kalmak gerekebiliyor. Bu aralıklarda da kafa dağıtacak çeşitli aktifitelerle vaktinizi iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Kimileri film, dizi izlemeyi tercih ederken kimileri de oyunları gözden geçirip sevebilecekleri türde uygulamaları deniyorlar. İftarı açmaya dek günün nasıl geçtiğini anlayamayacağınız çoğu oyunu cihazların online marketlerinden bulmak mümkün.

Oyunların hayatımıza karışmaya başladığı ilk yıllardan itibaren genellikle çocukların ilgisini çekse de gelişen teknoloji ile birlikte yetişkim kesim tarafından da sevildi. Konsol oyunlarının başlangıcını yaptığı dünyada geçtiğimiz yıllar içerisinde masaüstü ve dizüstü bilgisayarların geniş kapasite ve yüksek performansları sayesinde kaliteli oyunları çalıştırdığını biliyoruz. Ancak zamanla akıllı telefon adını verdiğimiz modern cep telefonlarına neredeyse hepimiz sahip olurken geliştiriciler, üreticiler de taleplere göre imalatlarını çeşitlendirdiler. Hatta piyasaya baktığımızda en çok getiri sağlayan ve ilgi gören alanın mobil uygulamalar olduğunu söylemek de pek yanlış olmaz. Çünkü iletişim kurmak için bile insanlar cep telefonu satın alırken her türlü bütçeye uygun akıllı cihazın bulunabilmesi eksi modeller yerine kişileri bu ürünlere yönlendiriyor. Hal böyle olunca ister istemez yoğunluğu mobil cihaz kullanan kesimin ihtiyaçlarına hitap etmek firmalara daha çok kazandırıyor.

Android’in Ramazan Ayında Oynanacak En İyi Oyunları

Söz konusu mobil, uygulama, oyun anahtar kelimeleri olduğunda ise öncelikle Android işletim sistemine bakmak gerekmekte. Çünkü Google imzalı bir sistem olmasına rağmen açık yazılım özelliği, isteyen telefon imalatçısının cihazlarına entegre edebilmesi gibi parametreler piyasada Android cihazlarının yoğunlaşmasına neden oldu. Böylece çok sayıda üretici, geniş kullanıcı kitlesini doğurdu. Dolayısıyla uygulamaları, oyunları ürettiğinizde en iyi ilgiyi gördüğünüz yer de Android oluyor. Biz de Ramazan ayı içerisinde iftar saatine kadar oynayıp eğlenceli zaman geçirebileceğiniz oyunları listeledik.

pes-2017

PES 2017

Konsolda popülerleşip diğer tüm platformlara sıçrayan futbol oyunu şimdi de akıllı telefonlarda. EA tarafından geliştirilen uygulamada diğer oyunlara nazaran kaliteli grafikler ve kullanım deneyimi mevcut.

[appbox googleplay jp.konami.pesam]

crash-of-cars

Crash of Cars

Basit kontrol mekanizmasına sahip Crash of Cars’da tam bir araba cehennemindesiniz. Çevrimiçi şekilde oynayabildiğiniz yazılımda yeni arabalara sahip olarak tabiri yerindeyse terör estireceksiniz.

[appbox googleplay com.notdoppler.crashofcars]

sup

SUP

İnternetinizin açık olduğu zamanlarda oynayabildiğiniz SUP sıradan araba yarışları oyunları arasından içerisinde barındırdığı farklı özelliklerle sıyrılıyor. Gerçek zamanlı oyunda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

[appbox googleplay com.ohbibi.sup]

battle-bay

Battle Bay

Ünlü Angry Birds’ün yapımcıları tarafından geliştirilen ve çok sevilen Battle Bay zorlu rakipleri alt etmeniz gereken dünyaya sizi bırakıyor. Zengin içeriği sayesinde kişiselleştirme seçeneklerinin de bulunması tamamen sizi yansıtan profili oluşturmanızı sağlıyor.

[appbox googleplay com.rovio.battlebay]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz