Reddit’in CEO’su Steve Huffman kısa süre önce bir konferans ile beraber TikTok başarısı hakkında gelen sorulara sert bir yanıt vererek casus yazılım olduğunu belirtti. İşte detaylar…

Reddit CEO’su Steve Huffman bu hafta gerçekleştirilen bir konferans sırasında TikTok’a suçlama yöneltti. Uygulamanın temel anlamda parazitik olduğunu ifade eden Huffman, tüm bu iddialarını uygulamanın cihazları kimliklerine göre kaydedilmesi ve kullanıcıların hareketlerinin izlenmesi olarak ifade etti.

Bu şekilde olan yorumlar TikTok’un başarısına yönelik bir soruya karşılık olarak düşüncelerin casus yazılım olarak ifade edilmesi ve telefonlara kurulmasından kaçınılması gerektiğini söyledi. Çin merkezli olan Bytedance firmasının uygulaması olan TikTok, şimdiye dek ABD merkezli güvenlik araştırmaları ve tartışmalarına çok fazla konu olmuştu.

Firmanın uygulama aracılığı ile kullanıcılardan veri toplaması ve depolaması ile rakiplerine göre güvenlik tehdidi oluşturabilir düşüncesini var ediyor. Kendi adı hiçte temiz olmasa bile Facebook’ta TikTok veri güvenliğini sert bir şekilde eleştirmişti.

TikTok yetlilileri ise tüm bu suçlamalara bir yanıt vererek: tamamen asılsız olduğunu dile getirdi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz