Geçtiğimiz aylarda amiral gemi modeli Mi 10 ve Mi 10 Pro‘yu tanıtan ve kısa süre önce Redmi Note 9 modelinin yeni serisini karşımıza çıkarırken tüm gözler Redmi 9 modeline çevrildi. Sizlerinde bildiği gibi bu seride başlangıç seviye modeli olacak.

Çin merkezli üreticinin bir müddet sonra ana vatanında Redmi 9 ile 10X’i karşımıza çıkaracağına dair bazı sızıntılar mevcut. Redmi 9 modeli ise Xiaomi‘nin web sitesinde kendini gösterdi.

Redmi 9, Xiaomi’nin internet sitesinde göründü!

M2004J19G model numarasına sahip olacağı işaret edilirken, daha öncede aynı model numarası ve 3C sertifikasyon ile görülmüştü. Bu yeni model küresel pazar için geliştirilmiş olabilir. Cihazın 18W hızlı şarj desteği olacağı ama kutusundan 10W şarj cihazı ile çıkacağı ifade ediliyor.

Açıkçası özellikleri tam olarak kesinleşmezken, MediaTek Helio G70 işlemciden güç alacağı iddia edilmişti. Arka kısımda ise 13 MP çözünürlük ana kameranın ev sahipliği yaptığı dörtlü kuruluma sahip. Bu bakımdan 8 MP ultra geniş açılı ve 5 MP makro kameranın yanı sıra 2 MMP derinlik algılama sensörü de yer alacak.

Parmak izi sensörü ise telefonun arka kısımda konumlandırılacağını belirtelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz