Akıllı telefonlar günlük hayatımız içerisinde bir teknolojik cihazdan daha fazlası. Zira içerisinde barındırdığı özellikler kadar toplumdaki algısı da cihazdan öteye geçmiş durumda. Her şeyde olduğu gibi insanlar bulunduğumuz dönem içerisinde kısa süre içerisinde ellerindeki ürünlerden sıkılıyor. Türkiye ile sınırlı olmayan tüm dünyayı kapsayan tüketim çılgınlığı bünyesinde satış oranları en yüksekleri genelde teknolojide piyasaya çıkanlar. Eski dönemlere baktığımız zaman amiyane tabirle “Alo” demesi yeterli görülürken şimdilerde fotoğraf makinesinden, müzik yapma makinesine dek geniş yapıda hizmet sunan bir yapıdan söz ediyoruz. Aynı zamanda tasarımının estetikliği de kişileri çeken başka bir parametre. Keza bazılarının toplumlardaki statü göstergesi gibi enteresan unsura dönüşmesi ile birlikte sadece performans, kullanım keyfi, kalitesi için bile alınmayabiliyor. Şirketler de bu durumu fark edince pazarlama politikalarına dahil edip planlamalarını söz ettiğimiz yönde çiziyor. Başka birisiyle iletişime geçmek adına kullanmaya başladığımız telefonların rehberleri aslında ilk etapta bize yetebilecek özellikti. Ancak belirttiğimiz istekler sonucunda geniş bir sistem oluştu. Halihazırda akıllı telefona sahip olmasına rağmen temel detaylarını kullananlar için bir sıkıntı oluşturan aynı numaralar nasıl silinir isimli yazımızda sizlere sorunu çözmek adına en kolay yöntemleri sunacağız.

Konunun akıllı telefonlar üzerine gelişmesi bizleri elbette işletim sistemlerini de konuşmaya itiyor. Çünkü akıllı sıfatını kazanmalarını sağlayan şey aslında işletim sistemi. Çok basic bir yapıda üretilen tuşlu cihazlar yerlerini yeni modellere bırakınca yazılım alanında gelişmelerden de faydalanmak mümkündü. Bilgisayar sistemlerine benzer mantıktaki işleyil mobile de aktarılınca ortaya bilgisayarların otoritesini kaldıran bir ürün çıktı. Teknoloji şirketleri başta olmak üzere tüm firmalar da talebin yoğunlaştığı bu alanda üretimlere başladılar. Sektörün önde gelenleri Android, iOS ve Windows Phone. Lakin kullanım oranlarına baktığımızda Android kullanıcıların yoğunluğunu fark etmeniz mümkün. Google imzasını taşıyan platformun açık yazılım özelliği sayesinde birden fazla imalatçının kullanımına açık. Bu sayede sayıca çok üreticinin tercih edebilmesi ortaya geniş pörtföyüde ürün ve kullanıcı sayısını çıkardı.

Telefon Rehberindeki Aynı Numaralar Nasıl Siliniyor?

3. parti programlar halihazırda uzun yıllardır bilgisayarlarımızda kullandığımız çözüm yöntemleriydi. Şimdi mobil platfromalar için de üçüncü kişiler tarafından hazırlanan bazı yazılımlar mevcut. Bunların sayesinde herhangi bir problemi aşabiliyor veya istediğiniz işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Yapmanız gereken şey online markete ulaşarak arama yapıp telefona indirmek. Telefon rehberindeki aynı numaralar konusunda sıkıntı çekenler için de sorun çözebilecek Duplicate Contacts yazılımını deneyebilirsiniz.

duplicate-contacts

Google Play Store’dan ücretsiz indirebileceğiniz uygulamanın yükleme bağlantısını hemen aşağıdaki uygulama marketiyle birlikte çalışan kısımda bulabilirsiniz.

[appbox googleplay com.accaci]

Duplicate Contacts

İndirme işlemini gerçekleştirdikten sonra çalıştırın ve rehbere erişim izni verin. İzin vermediğiniz taktirde düzenlemeleri yapamayacak ve aynı numaralar sorununuza çözüm getiremeyecek.

Uyarı ekranı önünüze geldiğinde Allow’a dokunun. Kişisel dosyalar ve medya içerikleri için de istenen izne onay verin.

Sol üst kısımda bulunan üst üste üç çizgiye tıklayıp Show All deyin. Daha sonrasında uygulama üzerindne telefon rehberinizde arama yapılacak. Tekrarlanan numara kayıtları tespit edilip önünze gelecek. Gördüğünüz numaraları isterseniz yazılım üzerinden de silebileceksiniz. Oldukça kolay ve basit bir arayüze, işleyişe sahip yazılımla aynı numalar nasıl silinir sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz