Avrupa PlayStation bölümünün resmi blogu son on yılı özetledi ve 2010’dan 2019’a kadar ilk on oyunu açıkladı. Oylama, sıradan kullanıcılar arasında yayın tarafından gerçekleştirildi.

Platinum Ödülü , PlayStation 4 için The Last Of Us’un münhasırına gitti . Oyun, bir babanın ve evlat edinen kızının, çoğu tehlikeli bir virüs bulaşmış olan kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalma hakkındaki hikayesini anlatıyor. Stüdyo Yaramaz Köpek tarafından geliştirildi.

Spartalı yarı tanrı Kratos ve oğlu Atrea hakkında başka bir PS4 seçkin – Savaş Tanrısı – altın bir ödül aldı. Devam filminin ayarı İskandinav mitolojisine dayanmaktadır. Geliştirici – SIE Santa Monica Studio.

Witcher 3: Wild Hunt için üçüncü ve gümüş madalya zirvesi , Rivia’nın Witcher Geralt’in hikayesini anlatıyor. Hitin yaratıcısı, şu anda Cyberpunk 2077’yi geliştiren Polonya CD Projesi Kırmızı stüdyosudur . Başlık ikinci bir popülerlik dalgası aldı ve Netflix’ten The Witcher serisinin yayınlanmasından sonra Steam’in zirvelerine ulaştı .

Rockstar Games’ten bronz ödüllü macera aksiyonu Grand Theft Auto V ile dördünü kapatıyor . 2013’te piyasaya sürülen oyun hala popülerliğini kaybetmiyor ve piyasaya sürülmesinden bu yana her yıl birçok ülkede en çok satan on oyun arasında yer alıyor.

Kazananların tam listesi aşağıdaki gibidir:

The Last Of Us
God of War
The Witcher 3: Wild Hunt
Grand Theft Auto V
Red Dead Redemption 2
The Elder Scrolls: Skyrim
Horizon Zero Dawn
Bloodborne
Uncharted 4: A Thief’s End
Marvel’s Spider-Man
Persona 5
Dark Souls
Call Of Duty: Black Ops II
NieR: Automata
Death Stranding
Red Dead Redemption
Mass Effect 2
Fortnite
Batman: Arkham City
Resident Evil 2

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz