Neredeyse 1 yıla tamamlayacağımız olan, dünyayı tehdit altına alan koronavirüsle mücadelede en önemli şeyin maske takmak ve mesafe olduğunu hepimiz biliyoruz ancak bu noktada maske takmanın virüsün yayılımını hızlandırıp hızlandırılmayacağı ise kafa karıştırıyor.

Günlük yaşantıda koronavirüse karşı herkes maske kullanmalı

İnsanların kendilerini güvende hissettikleri zamanda eş zamanlı risk taşımaları karar psikolojisi adı altında risk telafisi olarak adlandırılıyor. Yani insanların daha dikkatli davrandığı aynı zamanda, daha da risk taşıdıklarını öne süren bir teori. Bu teori koronavirüsle birleştiğinde daha da korkutucu bir hale geliyor.
Şu durumda maskenin önemini herkes tarafından hem kitle iletişim araçlarında hem de sohbet esnasında duyup tartabiliyoruz. Ama bunun yanında bu kadar önemli olan maskenin aynı zamanda bir tehdit oluşturduğu düşüncesinin olması, insanları endişeye sokuyor. Bu da insanların daha dikkatsiz davranmasına yol açabilir.

 

Corona Virüsü için hangi maskeler tercih edilmeli? Maske Corona Virüsünden korur mu? - Son Dakika Milliyet

Bu teori, maskelerin kullanmaya son vermemiz anlamına mı geliyor, tabiki de hayır. Genel yaklaşımlarımız dahilinde maske takmanın kesin güvenlik sağlamadığını ve diğer önlemlerin de uygulanması gerektiğini hatırlamamız gerekiyor. Peki bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz