Roblox oyunu 2004 yılında kullanıcılarla buluştu. Roblox, oyun iletişim ortamlarında kendi adından pek de söz ettirmiyor ve kendisinden bahsetmeyen bir yapım olarak gizli kimliğine sahiplik yapıyor. Roblox, ücretsiz bir oyundur ve şu an ulaştığı oyuncu sayısı oldukça fazladır. Bilgisayar, mobil platformlar, Xbox One üzerinden oynanabilen bu oyun oldukça keyifli bir içeriğe sahiplik yapıyor.

İçerik olarak oyun yapma oyunu olan Roblox, şu an için 100 milyon aktif kullanıcı sayısına erişti. Minecraft oyununa benzeyen bu oyun sayesinde kendi dünyanızı ve oyunlarınızı oluşturabiliyorsunuz. Bıraktığımız günlerde yapılan açıklamaya göre, Minecraft’ın aylık 91 milyon aktif oyuncusu olduğu belirtilmişti. Bu ikili arasında oluşan rekabetin son durumunun kazananı ise Roblox oldu. Aylık 100 milyon takipçiye ulaşan Roblox, Minecraft’ın önüne geçti.

Roblox CEO’su tarafından bir açıklama yapıldı ve açıklamada; Bundan on beş yıl önce yapımına başladığımız Roblox’ı, insanları oyun yoluyla bir araya getirme vizyonunu benimseyerek, istikrarlı bir şekilde geliştirme kararı aldık. Bu geliştirme kararının dünyanın dört bir yanından gelen insanları kucaklamasını istiyorduk.” ifadelerine yer verdi.

Ceo tarafından bu günlere gelmelerini sağlayan üç büyük felsefelerinin olduğu da belirtildi. Bu felsefe; Hayal gücü, yaratıcılık, iş birliği olarak belirtildi. Şimdilik ortaya çıkan rakamlara göre, Minecraft geride kaldı ve Roblox popülerliği ile öne çıktı. Bu duruma karşılık olarak Microsoft tarafından Minecraft hakkında farklı bir açıklama gelmedi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz