Android telefonlar açık kaynak kodlu olsalar da bazı durumlarda bizleri zorluyor. Kısıtlanmak durumunda kalıyoruz. Bazı kullanıcılar bu kısıtlamaları kaldırmak için root atma işlemi yapar. Android cihazlar üzerine root işlemi uygulamak, işletim sisteminin birçok kilidini açarak sizleri kısıtlamalardan kurtarır. Biz size bu işlemin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Android Telefonlara Root Atma İşlemi - TeknoKurdu

Birşeyler ters gittiğinde root atma işlemini gerçekleştiririz. Bu da bizi yaşadığımız sıkıntılardan kurtarır. Ancak root atmak garanti riskini ortaya koyar. Root işlemi sırasında bir şeyler ters giderse, cihazınızı tamamen bozma yani brick riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. İşlem, bazı güvenlik zafiyetlerine sebep olabilir. Hatta bazı uygulamalar çalışmayabilir. Bunlar root atma işlemin riskli tarafıdır.

ROOT ATMA, ROOT NASIL ATILIR, BİLGİSAYARSIZ ROOT ATMA, ROOT ATMA 2018 GÜNCEL Kanıtlı - YouTube

Root atmak için;
-Verilerinizi yedekleyin.
-Windows için KingoRoot‘u indirin ve kurun.
-Telefon için ise, USB Hata Ayıklama Modu‘nu ve OEM Kilidi‘ni açın. Bunu açmak için geliştirici seçeneklerine girin.
-PC’nizde Android Root programını çalıştırın, ardından telefonunuzu USB kablosuyla bağlayın.
-Root atma işlemini başlatın ve işlem tamamlanana kadar bekleyin.

Bu işlemi yapmadan önce yine söylüyoruz, verilerinizin yedeğiniz alın ve telefon için şarjın en az yüzde elli olduğundan emin olun. Kingroot ise bu işlem için en iyi programlardan biridir. Kurulum dosyasını indirerek kolayca kurulum aşamasına geçebilirsiniz. Kurulumu yaparken karşınıza çıkan yazılım reklamları için Reddet butonuna basmayı unutmayın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz