Akıllı telefonlar barındırdığı özellikler sayesinde kendilerinden vazgeçemeyeceğimiz yegane eşyalar bizim için. Kasıtlı şekilde “eşya” dememizin de altında elbette birçok sebep var. İlk etapta elinize aldığınızda teknolojik bir cihazdan bahsediyor olabilirsiniz ancak zaman göreceksiniz ki ve muhtemelen görmüşsünüzdür ki sadece Türkiye’de değil tüm dünyada bu ürünlerin farklı bir yeri var. Bilişim sektöründe aklınıza gelebilecek ve ihtiyaç duyabileceğiniz bütün detaylar cebinize sığan ürüne entegre edilirken estetik ve performans kalitesi bakımından da müşteriyi memnun etmekte. Bugün artık akıllı telefon satın alırken insanlar sadece teknik özelliklerine bakıp almıyor. Sizin de tahmin edeceğiniz üzere görünüşleri veya ortamlardaki statü göstergesi kişilerin bilinçaltına işlemiş. Bazen fark etmişsinizdir ki teknoloji marketlerdeki etiket fiyatları donanımların kalitesi ile paralel hareket etmez. Zira pazarlama dehaları çoktandır akıllı ürünler sektörüne el attığından eşyayı tabiatından aykırı biçimde satmayı başarıyor. Yine de her şeye rağmen verdiğiniz etiket fiyatındaki meblağa değen performansı alacağınızı söyleyelim. Nihayetinde büyük markalar böyle bir imaj yaratırken içine kendi becerilerinin ve sektördeki detayların en iyilerini entegrasyon boyutunda işliyor. Kullanılacak, işlem yapılacak onlarca fonksiyona rağmen bütün kontrolü eline almak isteyen kullanıcılar root yapmaya yönelince de geliştiriciler root atılmış telefonların performansını arttıracak Android uygulamaları, yazılımları paylaşıyor.

Android mobil işletim sistemindeki performans arttıracak uygulamaları ele almamızın da keza bir önceki paragrafta anlattığımız üzere çokça nedeni mevcut. Android cihazlarının roota elverişli olması ve geniş yetkileri kişiye sunması cezbederken aynı şekilde geniş ve opsiyonu bol yazılım seçenekleri kişisel zevkleri öne çıkarıyor. Örneğin telefonunuzu kişiselleştirmek istediğinizde karakterinizi ve kişiliğinizi yansıtacak detayları aktivte etmenin en önemli yollarından birisi Google Play Store’a giriş yaparak ilgi alanlarınızdaki ürünlere bakmak. Buradan çoğunlukla ücretsiz biçimde faydalanırken marjinalliğinizi de ortaya koyabilirsiniz. Hareket alanı konusunda nasıl bir imkan sunduğunu zaten hepimiz kanıksamışken hem root edilmiş hem de üzerine performansı arttırılmak istenen bir akıllı cihaz için ekstra uygulamaları indirmek de pozitif etki yaratacaktır.

Root Atılan Telefonlardaki Performansı Arttıracak En İyi Android Uygulamaları

Şunu bilmelisiniz ki performansa etki eden ve çoğu zaman da olumlu sonuçlar doğuran yazılımların ve uygulamaların sayısı oldukça fazla. Bizler genel manada iyi işler çıkarabileceğini düşündüklerimizi liste dahilinde sizlere sunuyoruz. Açıklamaların altındaki Play Store bağlantılarından yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

greenify

Greenify

Arka planda çalışan uygulamalar hem internet kotamızı hem de şarjımızı tüketmekte birebir. Pil, internet tasarrufu yaparken aynı zamanda hafızayı da korumaya alan Greenify sayesinde agresif modda tasarruf sağlayabilirsiniz.

[appbox googleplay com.oasisfeng.greenify]

rom-manager

ROM Manager

Sadece ve sadece root edilen akıllı telefonlarda çalışabilen yönetim uygulaması en güncel sürümlere ulaşmanızda size yardımcı.

[appbox googleplay com.koushikdutta.rommanager]

titanium-backup

Titanium Backup

Yine rootlu ürünlerin faydalanacağı Titanium’da özel veya iş dosyalarınızı, verilerinizi güvenle depolayabilirsiniz.

[appbox googleplay com.keramidas.TitaniumBackup]

smart-booster

Smart Booster

Oyun oynarken yaşanan yavaşlık veya uygulama değiştirirken bile kasmalar yaşıyorsanız sağlam bir temizliğe ihtiyacınız var demektir. Smart Booster ile telefonu gözden geçirin.

[appbox googleplay com.rootuninstaller.rambooster]

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz