Android telefonlarınızda Wifi şifrelerini öğrenmek aslında çok zor bir durum değil. Sonuç itibariyle her gün birçok wifi ağına bağlanıyoruz ve internet üzerinden zaman geçiriyoruz yada işlerimizi hallediyoruz. Tüm bunları yaparken, akıllı telefonlarımızın bu wifi şifrelerini tabii ki bir yerlerde kaydettiğini biliyoruz. Çünkü xx cafede girdiğiniz şifreyi ikinci girdiğiniz de girmenize gerek kalmıyor. Durum böyle olunca aslında olayın ne kadar basit çözüleceği açıkça kendini belli ediyor. Peki, rootsuz telefonda wifi şifresi nasıl öğrenilir?

Root’suz Wifi Şifresi Öğrenme

Android telefon veya tablet gibi cihazlarınızda Wifi şifresini öğrenmek istemeden hemen önce mutlaka belirtelim ki, “USB hata ayıklama modu” aktif edilmiş olsun. Sizlere yazımızın sonunda bir kaç tane link vereceğim. O linklerden gerekli dosya ve uygulamaları indirebilirsiniz. Size uygun aşağıdaki özel driver linkine tıklayıp, driverleri kurun. Bu driverler telefonunuzu bilgisayara tanıtacaktır.

Wifi şifresini öğrenmeden önce kullanacağımız programdan ilki ABD ve Fastboot yazılımı oluyor. Bu linkleri de aşağıdan yazımızın sonunda temin edebilirsiniz. Dosyaları zip ten çıkarırken masaüstüne çıkarın ve isim değişikliği yapmayın. Çıkarılan klasörü açın ve Android logolu uygulamayı çalıştırın. Gelen kurulum ekranında (Y/N) gibi ibarelerin hepsine YES yani Y tuşuna basın.


Android cihazınızın bağlı olduğu kayıtlı wifi şifresini öğrenmek için devam ediyoruz. 2-3 kerelik windows program kurulumu penceresi gelecek ve next ileri deyin ve son tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Daha sonra ise USB hata ayıklama modunuzu aktif ederek bilgisayara telefonunuzu bağlayın.

Şimdi ise masaüstüne çıkardığınız minimal_adb_fastboot_v1.4.3 adlı dosyayı açın ve açılan pencerede ilk olarak Shift tuşuna ardından farenin sağ tuşuna aynı anda basın. Kısacası Shift+ Sağ tuş yapın. Ortadaki artı işaretine basmayacaksınız. Aşağıda gördüğünüz gibi Komut penceresini burada aç seçeneğine tıklayın.

Bu işlemin ardından CMD ekranı gelecek ve cihazımızı gördüğüne emin olmak için abd devices komutunu yazın ve enter tuşuna basın.

Bu komutu girdiğiniz de cihazınızı tanımışsa eğer, resimde gördüğünüz gibi ID numarası görünecektir. Eğer görünmüyor ise driverlar da sorun var demektir. Hemen cmd ekranına şu komutu girin. Ancak komutu girmeden önce Bilgisayarım‘a girin ve yerel disk C içerisinde Desktop adında bir klasörün olup olmadığına bakın, yoksa eğer, Desktop  olarak büyük küçük harf aynı olacak halinde siz oluşturun. Ardından bu konu CMD ekranına girin. ADB PULL /DATA/MİSC/WİFİ/WPA_SUPPLİCANT.CONF C:\DESKTOP\WPA_SUPPLİCANT.CONF

>Bu komut ile wifi şifre dosyası, Yerel disk C içerisinde Desktop klasörüne dosyayı kaydedecektir. Bilgisayarım / yerel disk C/ içerisine girin ve Desktop klasörünü açın bu dosyayla karşılaşacaksınız. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

notepad tarzı bir not deffteri ile açıp görebilirsiniz. Eğer metin editörü yok ise, sonda yazan .conf uzantısını .txt yapıp not defteri ile görebilirsiniz.

Kaynak : Mobil132 YORUMLAR

  1. ADB PULL /DATA/MİSC/WİFİ/WPA_SUPPLİCANT.CONF C:\DESKTOP\WPA_SUPPLİCANT.CONF
    Yazdıktan sonra CMD ekranında adb: usage: unknown command PULL yazısı geldi ve c: de olusturdugum DESKTOP klasörüne birşey gelmedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz