Roskomnadzor, Telegram’ı engellemek için çalışıyor!

Kaynaklardan alıntı yapan BBC yayını , Roskomnadzor‘un Telegram da dahil olmak üzere yasaklanmış web sitelerini ve hizmetlerini engellemek için yeni bir teknoloji sunmayı planladığını bildirdi.

DPI paketlerinin derinlemesine analizi teknolojisi, büyük sağlayıcıların ağlarına kurulacaktır. Bununla birlikte, belirli siteler ve uygulamalar için istenmeyen trafiği filtreler ve kesebilirsiniz. Şimdi Roskomnadzor kaynakları IP adreslerine göre engelliyor.

Bölümü geliştirmek için kamu harcamalarında 20 milyar ruble kadar harcayacak. Roskomnadzor şu anda bu teknolojiyi bölgelerden birinde test ediyor ve ülke genelinde tanıtılacak.

Roskomnadzor’un bir temsilcisi BBC’ye ajansın DPI testi hakkında bilgi sahibi olmadığını söyledi.

Ekho Moskvy radyo istasyonunda uzman Anton Merkurov böyle bir projenin işe yaramayacağını söyledi. Telegram gibi hizmetler, giderek daha fazla şifrelenmiş trafiği kullanır ve görevleri, her koşulda çalışmayı sağlamaktır.

” Bizim 20 milyarı kesinlikle boşa harcayacak ve sonuç olarak Telegram hala işe yarayacaktır. ” denildi.

Telegram, terörizmden şüphelenilen kişilerin bilgilerini ve telefon numaralarını özel hizmetlere aktarma olasılığı hakkında bir madde ekleyerek gizlilik politikasını değiştirdi. Moskova mahkemesi Rusya Federasyonu’ndaki Telegram’ın engellenmesine izin vermedi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz