Son zamanlarda Rusya da teknolojiye ve bilime büyük oranda önem vermeye başladı. Ayrıca bu alanlarda büyük ölçüde ilerleme kaydettiler. peki bu kadar ilerlemenin ardında hangi şirketler var? Rusya’nın en büyük teknoloji şirketleri neler?

Yandex Mobil Arama Sonuçları Algoritmasını Yeniledi

Yandex
Son zamanlarda gittikçe dikkatleri üzerine toplayan arama motoru Yandex, 1997 yılında kullanıma açıldı ve Google gibi içerisinde birçok hizmet bulunmakta. Bu hizmetler, Yandex.Disk, Yandex.Mail, Yandex.Browser, Yandex.News, Yandex.Maps, Yandex.Money, Yandex.Translate, Yandex.Music.

Kaspersky Lab, yeni bir gelişmiş kalıcı tehdit keşfetti

Kaspersky Lab
Bu program ise karşımıza bilgisayarlarda ve telefonlarda antivirüs programı olarak karşımıza çıkıyor. 1997 yılında kurulan Rusya şirketi olan Kaspersky Lab, Türkiye dahil otuzdan fazla ülkede yerel ofisi bulunuyor.

Dr.Web Download antivirus for PC / Mac / Android

Dr. Web
1992 yılında kullanıma sürülen bu servis, sadece siber güvenlik konusunda değil, Yandex.Mail kullanıcılarının e-posta eklerindeki dosyaları taramak için de hizmet veriyor.

Ücretsiz indir VK Android için APK

VK
Türkiye’de yoğun bir kullanım söz konusu olmasa da, dünya genelinde en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz