Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’da açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Koca tarafından yapılan son dakika açıklamasında; “Açıkladığımız ilk vakanın gözlem altında tutulan çevresindeki iki kişiye tanı konmuştur. Avrupa ülkelerinden gelmiş yedi, Amerika’dan gelmiş üç vakamız var. Durum üzücü ama… Tespit edilmiş her vaka, her izolasyon hepimiz için emniyettir. Şu ana kadar toplam vaka sayımız 18’dir” ifadelerine yer verdi.

Sosyal medya üzerinde dolaşan, ‘gizli belge’ adı altında yayılan paylaşım birçok kişiyi tedirgin duruma soktu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu duruma da açıklık getirdi ve ‘gizli belge’ şeklinde yayınlanan görselin gerçek dışı olduğunu belirtti. Ayrıca sahte belge düzenleyen kişiler hakkında da soruşturma başlatıldı.

Gizli belge ile alakalı Twitter hesabından paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu ifadelere yer verdi;
“Sosyal medya ve WhatsApp’tan yayılan ‘gizli’ belge gerçek dışıdır. Panik yaratacağı bilinerek uydurulmuştur. Güven kaybına yol açarak 82 milyonun zaafa düşmesini amaçlayanlar var. Hassasiyetinizle oynayanlar var. Şans tanımayın. Doğru haber, resmen yapılan açıklamadır.”

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz