Dün geç saatlerde ülkemizde Corona virüsü vakalarını dile getiren ve 18 vakanın sayısının arttığını Sağlık Bakanı Koca, açıkladı. Güncel sayı hepimizi endişe içerisine soktu. İşte detaylar…

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü tüm kenti etkisi altına almış ve dünyanın her yerine hızlı bir şekilde yayılmıştı. Önlemler alınmasına rağmen devam eden virüs ülkemizde de son vaka sayısı 18 olarak açıklanmış ve güncel rakam merak ediliyordu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın 16 Mart günü Twitter hesabı üzerinden yayınladığı bir açıklama ile beraber ülkemizde pozitif Corona vakası 47 olarak belirtildi.Corona virüsü vakası 47 oldu. Her geçen gün vaka sayısı artış kaydederken, ülke genelinde bu sayının ilerleyen günlerde iki üç kat daha artması bekleniyor.

Corona virüs vaka sayısı 47 olarak açıklandı!

Paylaşılan tweet ile 29 yeni Corona vakasının görüldüğü belirtildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamalarda önlemlerin alınması gerektiğini belirtildi.

Geçtiğimiz gece 24:00 itibari ile ayrıca kahvehaneler, düğün salonları ve buna benzer topluluk ortamı sunan internet cafe gibi birçok yer geçici bir süre kapatıldı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz