Günümüzde hemen her ürünün sahtesi ile karşılaşmamız oldukça mümkün ancak söz konusu şey kablosuz kulaklıklar olduğunda, durum içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Biz de bu yazımızda sahte AirPods tespit etme yöntemleri ile birlikte satın aldığınız ya da satın alacağınız AirPods’un orijinal olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacağız. Peki ama sahte AirPods nasıl anlaşılır?

Konuya bir miktar uzaktan yaklaşırsak Apple’ın AirPods ve AirPods Pro modelleri, şirketin en başarılı ürün gruplarından birisidir ve bu nedenle diğer tüm Apple ürünleri gibi kopyalamaya oldukça açıklar. Öte taraftan bu ürünler tipik bir Apple ürünü olarak yüksek fiyat etiketleri ile birlikte geliyorlar ve bu nedenle bir çift satın almayı düşünüyorsanız dikkatli adımlar atmanız cebiniz için önemli bir detay olacaktır.

İnternete kısa bir şekilde göz attığımızda 50 TL, 100 TL ya da 200 TL gibi fiyatlarla ‘birebir klon’ olarak satılan pek çok sahte, klon ürün ile karşılaşıyoruz. Peki ama satın aldığınız ya da satın alacağınız ürünlerin bunlardan birisi olmadığından emin olmak için neler yapmalısınız?

Sahte AirPods Tespit Etme Yöntemleri
1. Seri numarasını sorgulayın.
2. Force Touch özelliğini kontrol edin.
3. ‘Hey Siri’ komutunu kontrol edin.
4. Aktif gürültü engelleyici özelliğini kontrol edin.
5- Uzak mesafelerdeki bağlantı gücünü kontrol edin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz