Twitter fenomenleri için kısa süre önce bir yazı yayınlandı. Sizleri de yakından ilgilendiren bu yazı ne ifade ediyor? İşte detaylar…

Kısa süre önce bir yazı yayınlanmış ve ünlü isimler ile fenomenlerden bahsedilmişti. Açık konuşmak gerekirse popülerlikle alakası yok gibi. Genel anlamda ünlülerin bazı etik kurallar çerçevesinde hile yapmamış oldukları ele alınmış olsa bile, iddialarda John Leguizamo‘dan Kathy Ireland’a gibi Twitter üyelerinden Martha Lane Fox dahil bir çok kişi sahte takipçiler ile hesaplarını kasmış durumda. Times’de yer alan açıklamalara göre Twitter’da yer alan kullanıcıların yüzde 15’inden fazlası sahte kullanıcılardan oluşmakta. 

Times’de yer alan habere göre Devumi ile benzer şekilde politik kampanyalar Twitter takipçileri satıyor. Twitter bunları belirlemiş olsa bile, çoğu hesap kendini fenomen göstermek için bu bot hesaplarını kullanmakta.

Aylık 20 bin dolar kazanıyorlar!

Times buna ek olarak ise bu bot takipçiler üzerinden para kazanan kişilerinde olduğunu söylemekte. Fenomenlerin takipçi sayıları ise bu bakımdan çok fazla önem taşıyor. Özellikle Youtuber’ların yetiştiği bu nesilde, yıl boyu milyar dolarlar reklamlara harcanmakta. Son veriler ise 100 bin takipçisi olan bir kişinin reklam tweeti için 2 bin dolar kazandığını ve 1 milyon takipçisi olan ise 20 bin dolar kazandığını açıklamakta.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz