Samsung Galaxy A20 şarj olmuyor hatası nasıl çözülür? Bugün sizlere Galaxy A20 model telefonun batarya sıkıntısından bazı detaylara girerek sizlere şarj sıkıntısından nasıl kurtulabileceğinizi ifade edeceğiz. İşte detaylar…

Galaxy A20 model telefonda 4000mAh batarya yer alıyor ama şarj edemedikten sonra bir işe yaramadığını belirtebiliriz. Bunun için sizlere bazı bilgilerek vererek şarj sorununu beraber çözelim. Her donanım ve yazılım şarj işleminde önemlidir. Bunun için doğru yoldan gitmemiz gerekiyor.

İlk çözüm: Önce zorla yeniden başlatmayı gerçekleştirin

Telefon şarj sıkıntısı yapıyorsa ilk adımımız zorunlu yeniden başlatma yada taklit edilen pil çıkarma işlemi oluyor. Bunun için yapmamız gereken ses kısma tuşuna basılı tutarken güç tuşunada basarak basılı tutmak. 15 saniye kadar tutun ve Galaxy A20 logosu gelince bırakın. Telefon artık yeniden başladı ve sorun düzeldi mi kontrol edin.

İkinci çözüm: Şarj cihazının ve kablonun iyi durumda olduğundan emin olun

Bir diğer olasılık ise şarj kabloları sağlam mı? Bu kabloları siz kontrol edeceksiniz. Hemen bir inceleyin ve başka adaptör ile deneme yapın.

Üçüncü yöntem: Temizlik

Bu sefer ise kürdan veya diş fırçası ile şarj soket girişlerini temizleyin. Nazik olun ve yavaş bir çalışma sergileyin. Bazı tozlar pufidik şekilde girişleri kapatmış olabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz