Samsung artık plastik kapaklı Galaxy akıllı telefonlar üretmeyebilir. Görünen o ki Samsung ve SGL Group, karbon fiber girişiminde bulunuyorlar.

Samsung ve Almanya merkezli SGL Group, (Karbon Şirketi) karbon fiber kompozit materyaller için stratejik ortaklıkta bulunduklarını duyurdu. Buna göre yeni girişimde her şirketin yarı yarıya payı olacak. Samsung, “tüketici elektroniği, medikal servisler ve mühendislik uygulamaları”nın da içinde olduğu çeşitli ürünlerde kullanacağı “kararlı uzun süreli karbon fiber materyal desteği” alacak. Basın, genel elektronik ürünlerin yanında otomotiv ve ev aletleri gibi bazı gelecek ürünlere özellikle dikkat çekiyor.

Görüldüğü gibi, akıllı telefonlar ve tabletler duyurunun tümüyle bir parçası değil. Yine de bazı cihazların karbon fiber içereceği tahmin edilebiliyor. Hem SGL Yönetim Kurulu üyesi Juergen Koehler hem de Samsung Petrokimyasal başkanı ve CEO’su Yoosung Chung, karbon fiber meteryallerin dijital medya pazarları için seçenekler olduğuna vurgu yaptı. Bu, mobil cihazlar için bir kod olabilir.

Samsung, yeni Galaxy S4 akıllı telefonun da içinde bulunduğu çeşitli Galaxy akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılan plastik için birden fazla kez eleştiride bulunmuştu. Şirket, plastiği seçerek çok sayıda cihazı kısa sürede üretmiş ve çeşitli pazarlara aynı anda çıkarmış olsa da, Galaxy S4’ün çıkışı yetersiz stok nedeniyle gecikti. Fakat tüm alıcıların da bu özel tasarım seçiminden memnun olduğu söylenemez.

Sansybg Galaxy S4 Active 1

Bazı raporlar, Samsung’un alüminyum gövdeye sahip olan HTC One gibi rakiplerinden endişe duyduğunu ve bu yüzden gelecek cihazlarda plastiği metal ile değiştirme yoluna gitmiş olabileceğini söylüyor. Bununla birlikte bu söylentiler doğrulanmış değil. Yine de Samsung Galaxy Note 3 metal gövdeye sahip olmayacak.

Samsung aslında metal cihazlar üretebildiğini henüz çıkardığı ve bazı pazarlara sunduğu Galaxy S4 Active gibi cihazlarla kanıtladı.

Ortaklık, mutlaka karbon fiber kullanılan cihazları gelecekte göreceğimizi belirtiyor.

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz