Samsung ATIV Q isimli hem Android tablet hem de Windows tablet olma özelliğine sahip yeni ürün Samsung Premiere 2013 etkinliği kapsamında dünyanın beğenisine sunuldu.

Samsung ATIV Q Teknik Özellikleri

Ürünün en önemli ve dikkat çekici özelliği kuşkusuz çift işletim sistemine ev sahipliği yapması. Hem Windows 8 hem de Android işletim sistemleri kullanılabiliyor. Üstelik işletim sistemlerinin arasında geçiş yapmak oldukça kolay ve hızlı.

gsmarena_001

13.3 inçlik ekranı bulunan tablet bilgisayarın ekran çözünürlüğü 3200×1800 piksel. Ekranda inç başına 275 piksel düşüyor.

Samsung ATIV Q kullanim

Harikulade bir tasarıma sahip olan ürün dört farkı şekilde kullanılabiliyor. İlki klasik görünüm, ikincisi yazma görünümü, üçüncüsü yatay görünüm ve sonuncusu da ters yönde izleme görünümü şeklinde. Kısacası cihaz adeta şekilden şekle giriyor.

Samsung ATIV Q üzerinde dördüncü nesil i5 işlemci kullanılıyor. Bu işlemciyle birlikte yonga setinin diğer bir parçasını 4400 HD ekran kartı oluşturuyor. Bu birimlere 4 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı olarak 128 GB SSD kullanılıyor. Hem Windows 8 hem de Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemleri bu SSD üzerinde konumlandırıldıkları için oldukça hızlı bir işlem performansı ortaya koyabiliyorlar.

gsmarena_004

Ethernet, Wi-Fi, mikro HDMI, USB 2.0 ve USB 3.0 yuvaları ve SD kart yuvası gibi bağlantı teknolojileri kullanılabiliyor. Ön kısımda yer alan tek kamera sayesinde 720p HD video çekimleri yapmak da mümkün.

Çift işletim sistemli bu ürünün ağırlığı 1.29 kilogram. İnceliği ise 13.9 milimetre ki böyle bir tablet için gayet iyi rakamlar. Açıklanan bilgilere göre cihaz tek şarj ile 9 saate kadar kullanılabiliyor.

Samsung ATIV Q çıkış fiyatı ve tarihi açıklanmadı. Buna bağlı olarak ürünün Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi de henüz bilinmiyor.

Samsung ATIV Q Fotoğraf Galerisi

[nggallery id=5]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz