Samsung, yeni bir dosya transferi uygulaması üstünde çalışıyor. Buna göre, Private Share adı verilen uygulama blok zinciri bazlı güvenliğiyle kullanıcılarının güvenli bir şekilde dosya transferi yapabilmesini sağlayacak.
Mobil cihazınızdan arkadaşınıza bir dosya göndereceğinizde kullanabileceğiniz birçok seçenek bulunuyor: Bluetooth, NFC, Nearby Share, Quick Share. Bunlara ek olarak göndereceğiniz dosyanın boyutuna ek olarak e-posta ya da WhatsApp da kullanılabilir.

SamMobile’da yer alan habere göre Quick Share servisine de sahip olan Samsung, güvenliğin ön planda olduğu yeni bir uygulama üstünde daha çalışıyor: Private Share. Dosya transferinde kullanılabilecek olan bu yeni uygulama, güvenli dosya transferi için blok zincirinin gücünden yararlanacak.

samsung quick shareGüney Koreli teknoloji devinin, kullanıcılarının dosyalarını gizli bir şekilde yapabileceği uygulama, kısa süreli mesajlarla benzer bir konsepte sahip. Dosyayı gönderen kullanıcı, dosyanın silinmesi için bir son kullanım süresi belirleyecek, bu süre dolduğunda dosya otomatik olarak silinecek.

Alıcılar ise dosyayı yeniden paylaşamayacak. Yani uygulama, dosyanın yeniden paylaşılması gibi bir seçenek sunmayacak. Ayrıca ekran görüntüsü almak da mümkün olmayacak. Bu yola dosya aktarımının gerçekleşebilmesi için hem göndericide hem de alıcıda Private Share uygulamasının olması gerekiyor. Gönderici, bir transfer isteği yollayacak, alıcı bu isteği onaylarsa bir kanal oluşturulacak ve dosyanın transferi başlayacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz