Samsung tarafından Corona virüsü ile alakalı bir hizmet geldi. Samsung, Galaxy cihazlarını belirli ülkelerde ücretsiz bir şekilde sterilize edecek. Dünya genelinde yayılan ölümcül Corona virüsü aynı zamanda birçok kayıplara neden olmuştur. Virüsün bulaşmaması için uzmanlar temizliğe dikkat etmemiz gerektiği konusunda bilgi veriyor. Günlük hayatta sürekli yanımızda olan ve sürekli olarak dokunduğumuz cihazlar çeşitli mikropları barındırabiliyor.

Samsung tarafından bu duruma el atıldı ve cihazınızın üzerinde yer alan çoğu bakteri ve virüse karşı temizleme programını hizmete sunacak. Galaxy Sanitizing Service, Samsung’un resmi servis merkezlerinde kullanıcılara ücretsiz bir şekilde hizmet verecek. Peki bu temizleme işlemi nasıl olacak?

Samsung tarafından uygulanacak olan temizlik işlemi, sert kimyasal maddelerle uygulanmayacak. Temizlik işlemi UV-C ışığı ile gerçekleşecek. Şirket bu hizmeti Galaxy cihazlarına ve aynı zamanda Galaxy Watch ve Galaxy Buds’a sunacak. Firma aynı zamanda UV-C ışığının tüm mikropları öldüremeyeceğini de belirtti.

Akıllara gelen bir diğer soru ise UV-C ışığının cihazın performansına zarar verip vermeyeceğidir. Firma bu konuya da açıklama getirdi ve UV-C ışığının performansı etkilemediğine dair testler gerçekleştirdiğini belirtti. Bu hizmet şimdilik Danimarka, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri, Vietnam, Şili, Arjantin, Hırvatistan, Finlandiya, Rusya, Japonya, İspanya ve Ukrayna’da başlayacak. Ardından ise İngiltere, Fransa, Hindistan, Kanada, Avustralya, Singapur gibi ülkelere de yayılacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz