Samsung, metal çerçeveli tasarımları ile kullanıcılar tarafından oldukça büyük bir ilgi gören Galaxy A serisine yeni yıl ile birlikte bir güncelleme yapmayı hedefliyor. 2016 yılının ilk çeyreğinde teknolojinin dev ismi Samsung tarafından güncellenerek tekrar piyasaya sürülecek olan Galaxy A3, A5 ve A7 modelleri ile ilgili ilk sızıntılar ortaya çıktı.

2016 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkacağı söylenen yeni Samsung Galaxy A5 modeli ile ilgili ilk sızıntılar arasında, cihazın eski versiyon ile aynı piksel sayısındaki çözünürlüğe sahip bir ekran ile geleceği yer alıyor. Anlaşılan Samsung, bu modelinde geçen yıl kullandığı 720p çözünürlüklü ekranı tekrar kullanmayı düşünüyor.

Samsung Galaxy A5 Teknik Özellikleri

Yeni versiyonun işlemcisi ise Samsung’un kendi ürettiği sekiz çekirdekli Exynos olacağı söyleniyor. Bu yonga seti 2 GB RAM özellikleri ile kuvvetlendirilecek. Aynı zamanda yeni Galaxy A5 modelinde 16 GB’lık geniş bir dahili depolama alanı da kullanılacak.

Samsung Galaxy A5

Samsung Galaxy A5 Kamera Özellikleri

Cihazın 13 megapikselik arka kamerası ve 5 megapiksellik bir ön kamerası olacağı da gelen ilk sızıntılar içerisinde yer alıyor. Tasarım kısmına bakıldığı zaman ise geçen yıl gördüğümüz tasarım çizgisinin tekrar bu modelde yer alacağını görüyoruz.

2.900 mAh batarya gücüne sahip olacak olan Galaxy A5 modelinin Android 5.1 Lollipop işletim sistemi kullanılacağı da gelen diğer bilgiler arasında yer alıyor. Ancak Samsung’un bu cihazına kısa bir süre içerisinde Android 6.0 Marshmallow güncellemesini vereceğini de söylemekte yarar var.

Bakalım tamamen yenilenmiş olan Galaxy A5 modeli bizlere daha ne gibi yenilikler sunacak?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz