Yapay zeka, giyilebilir cihazlar derken artık teknolojinin iyice hayatımıza hükmetmeye başladığı yıllardayız. Aslında şöyle bir 10 – 20 yıl kadar geriye gitsek bugün yaşananları herhalde tahmin edemezdik. Zaman aynı akarken gelişmelerin hızı hız kazandı, ivmelendi. İnsanlık tarihini ele aldığımızda da yine belki de yüz yıllık yakın geçmişte etkisi yüksek icatlar bulunsa da böylesine kısa bir aralıkta dünyanın yönünü etkileyecek nicelik oranında gelişme yaşanmamıştır. Dolayısıyla 1975’lerde moda olmaya başlayan robotlar artık gerçek oluyor. Film senaristlerinin yaratıcılıklarıyla sinemaya dahil edilirlerken şimdi devletlerin dahi dikkate almaya başladığı durumdan söz ediyoruz. Akıllı telefon kullanmayan bir kişinin bile çevremizde kalmayışı yine ister istemez bizleri teknolojinin, internetin, sanal dünyanın bir parçası haline getiriyor. Basit bir mesaj yazmak için de SMS yerine WhatsApp uygulamasını açıyoruz. Hal böyle olunca yüksek yoğunluklu uygulamalar kullanmak, saatlerini oyunlarla geçirmekten öte sadece basit işlevler nedeniyle telefona uzansanız da gelişmeler sizi de ilgilendiriyor. Örneğin eskiden rahatlıkla halledebildiğiniz işlemleri gerçekleştirmekte zorlanıyorsanız veya hiç yapamıyorsanız artık resmi ve güvenilir kaynaklardan fayda almanızın zamanı gelmiş demektir. Bugün telefonlarına çeşitli parolamalar, şifreler koymayan yok. Velev ki unuttunuz ne yapacaksınız veya yaşadığınız bir problemden dolayı kökten fabrika ayarlarına döneceksiniz, nereye başvurmalısınız? İşte bu noktada devreye Recovery Mode giriyor. Bahsettiğimiz ve daha birçok nedenden dolayı merak edilen Samsung Galaxy A5 telefon modeli özelinde Recovery Mode’a girişi anlatıyoruz.

Samsung’un bilişimin gelişiminde nasıl rol oynadığını da artık anlamış durumayız. Kuşkusuz Microsoft kadar yön veremese bile geliştirdiği fiziksel ve sanal ürünler sayesinde daha fazla insanı kullanıcı kitlesi arasına ekledi. Böylece pazar genişlerken hem üreticiler hem de tüketiciler faydalanabildiler. Sıfırdan bir şey çıkarmaktansa var olanları geliştirmeyi ve sistemlerin alternatifleştirilmesi hususunda yoğun mesai harcayan yöneticiler, gelen bildirimleri de dikkate alarak ar-ge çalışmalarını sürdürüyor. Birkaç sene önce çıkarılan akıllı cihazlardaki fabrika ayarlarına köken dönüşüme kurtarma bölümü ile cevap verilmiş. Aslında Recovery Mode ismini çok kez görmenize rağmen anlam verememiş olabilirsiniz. Lakin kurtarma bölümünün bilgisayarlardakine benzer biçimde mobil cihazlara entegrasyonu da bir süredir sağlandı. Bu şekilde en basitinden giriş şifresini unuttuğunuzda Recovery Mode girişini gerçekleştirip telefonu sıfırlayabilirsiniz. Yazımızda da Samsung firmasının Galaxy A5 modelini edinenler özelinde bir anlatım yapacağız. Takipçilerimiz arasında sözünü ettiğimiz ürünü seçenler, aşağıdaki adımları takip ederek hızlıca moda giriş yapabilir. Çeşitli çökme durumlarında eğer müdahalede bulunamıyorsanız çökmelerin tekrardan yaşanmamasından önce bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Samsung Galaxy A5 Recovery Mode’a Girmek

Söylediğimiz üzere Samsung Galaxy A5’in kurtarma kısmı Recovery Mode için basit adımlardan geçeceksiniz. Alt tarafta belirttiğimiz kombinasyonlar sizi istediğiniz adrese götürecek.

Öncelikle güç düğmesiyle telefonu kapatın. Ardından Ana Ekran, Güç, Ses Yükseltme düğmelerine aynı anda basılı tutun. Karşınıza gelen ekrandan Reboot System Now ifadesini seçin. Adımları uyguladıktan sonra Galaxy A5 için Recovery Mode sağlanmıştır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz