Samsung markasının orta üst segment için çıkarmış olduğu A71 5G cihazın özellikleri daha çıkmadan piyasaya sızdırılmıştı. Şimdi ise büyük bir ilgiyle beklenen Samsung Galaxy A71 5G cihanızının tasarımı sosyal medyaya sızdırıldı. Merakla beklenen cihazın son görünümünün ortaya çıkmasıyla beraber telefonda kullanılan renkler de bu sayede kendini belli etmiş oldu.

Sızdırılan görüntülere göre cihazın arkasında dörtlü kamera mevcutken ön kısmı da delikli küçük oyuklar bulunmaktadır. Cihaz karşımıza Exynos 980 işlemcisi ile çıkacak. Exynos 980, 8 NM fabrikasyona sahip ve 2.2 GHz saat hızında çalışan sekiz çekirdeği yer almaktadır. Ayrıca işlemciye Mali-G76 nın grafik şeklinde eşlik ettiği bilgisini de sizlere aktarmış olalım.


Bu bilgilerin yanına ek olarak cihazın Geekbench test sonucu yani işlemci test programı da ortaya çıktı. İşlemcinin test sonucuna göre cihaz tek çekirdekte 3078, çoklu çekirdekte ise 7346 skorunu kazanmayı başardı. Telefonun fiyatı henüz netlik kazanmış olmasa da tahminen 490 dolar civarında olacağı da düşünülüyor. Aynı zaman da cihazın Çin, ABD, ve birkaç Avrupa ülkesinde piyasaya sürülmesi de söylenenler arasında.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz